۱۰نکته دکوراسیونی

اکتبر, 2017 بدون نظر دکوراسیون منزل

آیا از دکوراسیون خانه خود خسته شده اید؟ آیا فضای خانه برایتان تکراری شده است و در خانه احساس رکود و کسالت دارید؟ در این مطلب با ما همراه باشید تا با ایده هایی ساده اما موثر در خصوص تغییر دکوراسیون و ایجاد تحول در جلوه و زیباتر شدن منزلتان آشنا شوید.

۱/کنترل نور

استفاده از شیدهایی از جنس بامبو و نی به دلیل بافت ارگانیگ می تواند جلوه و احساسی بسیار راحت، گرم و طبیعی به دکوراسیون خانه ببخشد. در اتاق خوابهای پر نور توصیه می کنیم از ترکیب پرده های حریر و یک پرده مسدود کننده استفاده کنید تا بتوانید نور و تاریکی را در مواقع نیاز کنترل کنید. همچنین حریم خصوصی خود را تا حد زیادی محفوظ نگه دارید.

۲/ اضافه کردن آینه

آینه علاوه بر جنبه کاربردی بسیار مهمی که دارد ترفندی مهم در دکوراسیون برای وسیع تر جلوه دادن و انعکاس نور در فضا محسوب می شود. سعی کنید حتماٌ به نحوی آینه را در دکوراسیون و ورودی بگنجانید وگرنه ممکن است دکوراسیون خانه شما ناقص به نظر برسد.

۳/ دکوراتیو کردن عناصر پر استفاده

برخی از عناصر پر استفاده و رنگارنگ از قبیل صابونها و حوله های دستی و پنبه های رنگارنگ را در ظرفهای شیشه ای نگهداری کنید و در دکوراسیون سرویس بهداشتی به نمایش بگذارید. این کار ساده می تواند این عناصر را به شکلی زیبا نشان دهد و جلوه دکوراسیون را بیشتر کند.

۴/ ایجاد درخشش در دکوراسیون

ایجاد تلألو در دکوراسیون می تواند آن را از بی روحی در امان بدارد. برای این کار کافیست آینه ای بزرگ و زیبا در جایگاه نقطه کانونی در دکوراسیون قرار دهید یا از گلدان ها و مجسمه ها و تزیینات کریستال، طلایی و نقره ای روی میزها یا جلو و روی شومینه استفاده کنید.

۵/ ترکیب درست بافتها و طرح ها

بافتها و الگوهای خیلی هماهنگ با هم در دکوراسیون می تواند تا حد زیادی کسل کننده شود. بنابراین پیشنهاد می کنیم با استفاده از بافتهای متضاد (مانند مخمل و حریر با حریر با کنف و…) و همچنین طرح هایی که هماهنگی خیلی زیادی با هم ندارند اما تا حدی از نظر ترکیب رنگی به هم نزدیک هستند جذابیت و تنوع بیشتری را به دکوراسیون خانه بدهید و آن را مهیج سازید.

۶/ طبیعت را به خانه دعوت کنید

آوردن طبیعت حتی در اندازه های بسیار کوچک به خانه شما روح و زندگی ببخشد. استفاده از گیاهان سبز و با طراوت آپارتمانی، یک ایده زیبا برای چینش دکوراسیون است.

۷/کاناپه ای مناسب انتخاب کنید.

کاناپه های بزرگ الزاماً گزینه های بهتری نیستند. بهترین حالت این است که کاناپه ای که خریداری می کنید دقیقاً متناسب با مقیاس فضای قرارگیری آن باشد. یکی از دیگر نکاتی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که کاناپه ای تمام پارچه می خواهید یاانواعی با پایه و دسته چوبی، سپس در مورد طرح و رنگش تصمیم بگیرید. البته توصیه می کنیم که کاناپه های رنگی و ساده خیلی راحت تر می توانند با دکوراسیون فضا هماهنگ شوند و به راحتی نیز با چندین کوسن طرح دار و رنگارنگ روح می گیرند. که این موجب تغییر دکوراسیون منزل می شود.

۸/ دکوراتیو کردن وسایل شخصی 

یک سینی یا سبد یا جعبه دکوراتیو زیبا را در فضای حال یا ورودی روی میز قرار دهید و وسایل شخصی و مورد نیاز روزانه خود از قبیل عینک آفتابی، دسته کلید، شارژر گوشی و … را در درون آن قرار دهید.

۹/تدارک مجموعه ای از قاب های با ارزش 

خلق یک مجموعه از قاب عکس های خانوادگی و خاطره انگیز روی یک میز یا روی دیوار در دکوراسیون یا مجموعه ای از آثار هنری قاب شده با قاب هایی جذاب زیبا اقدامی ساده است. اما در تلطیف احساسی و دلنشین کردن جلوه چیدمان بی نهایت موثر است.

۱۰/ ترکیب رنگی دکوراسیون خود را محدود کنید

به اعتقاد اکثر طراحان داخلی بهتر است برای ترکیب رنگی اصلی دکوراسیون که شامل رنگ مبلمان، دیوارها، پرده و کفپوش می شود از یک یا دو رنگ خنثی و ساده از قبیل کرم و قهوه ای شکلاتی استفاده کنید و سپس رنگهای متضاد از قبیل قرمز گوجه ای، زرد یا آبی آکواریومی را در قالب کوسن ها، گلدان ها و اکسسوری های دیگر به دکوراسیون فضا اضافه کنیدو در این صورت خیلی دیرتر دکوراسیون فضا خسته کننده می شود و اگر هم خسته کننده شود ایجاد تحول و تغییر در دکوراسیون با کمک تغییر در اکسسوری ها می تواند صورت بگیرد که به وقت و هزینه زیاد نیاز ندارد.

اینها راهکارهایی ساده برای تغییر دکوراسیون منزل شماست. ایده های ناب خود برای تغییر دکوراسیون منزل را با ما در میان بگذارید.

Tags

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *