ایده هایی برای دکوراسیون اتاق خواب

نوامبر, 2017 2 نظرات دکوراسیون منزل

همه چیز مشابهی را از اتاق خوابمان می خواهیم، ​انتظار داریم که اتاق خواب یک جایگاه مقدس برای آسودن و فراموش کردن مشکلات روزمره زندگی و جایی جاودانه و  با طراوت باشد. جایی که بتوانیم خود را شارژ کنیم. اما اتاق خواب به عنوان یکی از خصوصی ترین اتاق های  در خانه، جایی است که ما می توانیم با ایجاد فضای مناسب طعم آزادی فردی را بچشیم  و به این وسیله شرایط را برای خوابی آرام و رویایی شاد آماده کنیم. در ادامه چند ایده برای دکوراسیون اتاق خواب مطرح می شود. تا بتوانیم اتاق خوابی آرام و زبیا داشته باشیم.

 • ایده هایی برای رنگ اتاق خواب

هنگام تصمیم گیری برای انتخاب رنگ اتاق خواب، نه تنها دیوارها بلکه کف، مبلمان، تخت و رو تختی ها را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال، به جای دیوارهای ساده بی رنگ می توان از تن رنگی چوب آبنوس به همراه پارچه های تیره شیک استفاده کرد، سردی فضا را می توان یا با انتخاب پارچه های پر جنب و جوش، با طرحی جوان پسند و محرک ، جبران کرد. هر رنگی که انتخاب می کنید، مهم است که به یاد داشته باشید شما می خواهید در اتاق خواب خود بخوابید، بنابراین مطمئن شوید که تم رنگی اتاقتان آرامش بخش و با صفا باشد.

رنگ مناسب برای اتاق خواب

کفپوش چوبی موجب می شود اتاق تمیز و بزرگ به نظر برسد، اما اگر انتظار شما از  کفپوش ایجاد گرما است و بیشتر اوقات در خانه پا برهنه هستید، موکت گزینه ای مناسب تر است. یکی دیگر از نکاتی که باید در نظر داشته باشید این است که اگر شما به دنبال یک خواب راحت هستید و در محله ای زندگی می کنید که شب هم پر سر و صدا است، فرش ها به دلیل ابنکه می توانند صداها را خنثی کنند، گزینه بهتری هستند. این در حالی است که کفپوش های چوبی این خاصیت را ندارند. یک ایده برای دکوراسیون اتاق خواب این است که شما می توانید هر دو گزینه را با استفاده از کفپوش های صیقلی پوشانده شده با فرش های لوکس و راحت داشته باشید.

 

رنگ مناسب اتاق خواب

 • ایده هایی برای اتاق خواب کوچک 

قبل از پرداختن به ایده های اتاق خواب کوچک، جیزی که دارای اهمیت است اندازه ی تخت خواب متناسب با اندازه اتاق است، فضای اطراف تخت باید به گونه ای باشد که جا برای حرکت در اتاق داشته باشد. رنگ های ساده و روشن، مبلمان رنگی، آینه و قاب عکس از منظره می تواند با ایجاد خطای بصری اتاق را بزرگتر از آنچه که هست جلوه دهد. یک ایده برای دکوراسیون اتاق خواب های کوچک این است که با تهیه مبل های تخت خواب شو و چند منظوزه و سازه های کم جا اتاق را از درهم و برهمی در آورید و محیطی شسته و رفته و مرتب ایجاد کنید. برای لبه های تیز و خشک آن هم می توانید از یک چاشنی سرگرم کننده، با لبه های نرم  استفاده کنید.

تخت خواب تا شو

 •  کاغذ یواری و رنگ دیوار مناسب اتاق خواب
  ممکن است بخواهید از زنگ های آرام آرام، همراه با روشنایی نرم در اتاقتان استفاده کنید، این موجب می شود که خواب شب به شما بچسبد. اما از سوی دیگر، شما به سختی می توانید صبح از خواب بیدار شوید، پس بهتر است یک رنگ روشن و شاد را انتخاب کنید که به شما انرژی لازم برای شروع روز را بدهد. رنگ های کم رنگ را می توان برای بازتر نشان دادن یک اتاق کوچک و خلق حس فضای بیشتر استفاده کرد، اما اگر اتاق به سمت شمال باشد و یا سرد باشد، باید برای ایجاد حس گرما از رنگ های آبی شدن اجتناب شود. اما هنگام انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب، الگوهای متراکم، شلوغ و نقوش درهم می تواند در تضاد با یک محیط آرام و آرام قرار بگیرد، بنابراین ایده خوبی است که طراحی هایی که آرام تر و خلوت هستند را انتخاب کنید.

این متن ترجمه آزادی از Bedroom Interior design ideas می باشد.

مترجم: نرگس عسکری

Tags
2 نظرات
 1. شلوار راحتی مردانه

  سلام میشه لینک داخل مطلبو چک کنید.برای من مشکل داشت.ممنون

 2. نرگس عسکری

  سلام.لینکها رو چک کردیم. مشکلی نداشتند. لطف بفرمایید دوباره امتحان کنید. سپاسگزارم.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *