عناصر کوچک دکوراتیو

اکتبر, 2017 بدون نظر دکوراسیون منزل

با نگاهی به اطراف خود در منزل، داخل کمدها وکابینت ها و… به اشیا کوچک و ریز دکوری برخورد می کنیم که مدتهاست به آنها بی توجه بوده ایم. یا گاهی اشیا تزیینی کوچکی توجه ما را به خود جلب می کنند که چون فکر می کنیم در دکور خانه گم می شوند و به چشم نمی آیند از خریداری آنها مصرف می شویم. در این مطب با چند پیشنهاد ساده می توانیم دکوراسیونی شگفت انگیز خلق کنیم. با ما همراه باشید.

در گوشه و کنار خانه ها کم و بیش اکسسوری های ریزی موجود هستند که پراکنده هستند و یا از دکور خانه جمع آوری شده اند و دیگر از آنها استفاده نمی کنیم. مهم نیست که این اشیا کهنه هستند یا نو، قدیمی هستند یا جدید یا چه رنگ و بافتی دارند، همه آنها را جمع آوری و کاملاً تمییز کنید،سپس داخل سینی (این سینی می تواند حصیری، استیل، مسی و یا چوبی باشد) کنار هم بگذارید، آنگاه تنوع آنها را نظاره کنید. حالا که آنها کنار هم قرار گرفته اند، زیباتر به نظر می رسند. شاید متوجه شده اید، که پخش کردن آنها  در کل محیط منزل و به صورت تک تک کار صحیحی نیست، زیرا اصلاٌ دیده نمی شوند و به چشم نمی آیند. زمانی که اشیا کوچک به صورت گروهی چیده می شوند، رنگ، بافت، جنس، شکل و… خود را با هم به اشتراک می گذارند. دیگر مهم نیست که آنها چه هستند یا چه اندازه مفیدند یا چقدر با هم متفاوتند، مهم این است که آنها اکنون نمایشگاهی از آثار مورد علاقه شما هستند و هر یک خاطره ای را زنده می کنند و تا حدودی افکار و شخصیت شما را بازگو می کنند. بنابراین هماهنگی رنگ ها و چینش اشیا کوچک از اهمیت زیادی برخوردار است.

تمامی اشیا کوچک شامل جعبه ها، کاسه ها، شمع ها و شمعدانها و… را از فضای خانه جمع آوری کنید و در محلی کنار هم بگذارید. آنگاه با جا به جا کردن آنها، بهترین ترکیب را جستجو کنید و در مکانی که برایشان در نظر گرفته اید بچینید.  زمانی حاصل می شود که احساس می کنید هر جسم با جسم دیگر به ارتباط زیبایی دست یافته و این امر با تکرار و تمرین میسر می شودو اما خوب است ضمن چیدن، ایده های چیدمانی زیر را در نظر داشته باشید:

  • اجسامی با رنگ مشابه و بافت متفاوت. مانند: مجموعه ای از ظروف، مجسمه ها، شمع های یک رنگ

  • اجسامی که شکل مشابهی دارند. مانند: کلکسیونی از شمع های استوانه ای

  • اجسامی که جنس مشابهی دارند. مانند: گروهی از ظروف سفالی دست ساز، نقره، چوب یا کریستال

البته شما می توانید به انتخاب خودتان و متناسب با سبک چیدمان منزلتان بهترین ساختار را برای دکور منزلتان استفاده کنید، این نکات  تنها جهت راهنمایی شماست، که راهگشای ایده های بهتر از جانب شماست.

ایده هایتان را برای ما بنویسید و یا عکسشان را ارسال کنید. مشاقانه عکسهای شما را با اسم خودتان در سایت به اشتراک می گذاریم.

Tags

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *