ایده هایی برای میز ناهار خوری

نوامبر, 2017 بدون نظر دکوراسیون منزل

این روزها، استفاده کردن از میز و صندلی برای صرف وعده ھای غذایی، به صورت ضرورتی اجتناب ناپذیر درآمده است؛ زیرا پزشکان ارتوپد به شدت توصیه می کنند که به نحوه صحیح نشستن  و بھترﯾن حالت برای ستون فقرات و مفاصلی ھمچون زانو توجه شود. اﯾن مسئله باعث شده که استفاده از میز ناهار خوری نه تنها از جمله ملزومات دکوراسیونی – کاربردی ﯾک فضای زندگی باشد، بلکه با سلامتی ھم رابطه مستقیم داشته باشد. در ادمه ایده هایی برای میز ناهار خوری در دکوراسیون مطرح می کنیم. با ما همراه باشید.

  • البته در شیوه چیدمانی خانه ھای امروزی، برای تکمیل سروﯾس مبلمان، میز بزرگ و زﯾبای غذاخوری و تعداد صندلی مخصوص برای مھمانان وجود دارد ولی جالب آنکه در اغلب موارد از آنها استفاده نمی شود. زیرا بیش از حد بزرگ و اغلب دور از آشپزخانه اند. لذا برای مھیا کردن اﯾن شراﯾط ایده هایی برای میز ناهار خوری وجود دارد، یکی از بھترﯾن کارها، قرار دادن ﯾک میز و چند صندلی در محیط آشپزخانه است، ولی از آنجا که اغلب آشپزخانه های امروزی دارای محدودﯾت فضا هستند و اﯾن امکان را ندارد، نزدﯾک ترﯾن محیط به آشپزخانه نیز  می تواندمکان مناسبی باشد.

حتی در شراﯾط کوچک بودن فضای داخل آشپزخانه، می توان با نصب طبقه دﯾگری رو به فضای مجاور پیشخوان، آن را به میز غذاخوری افراد خانواده مبدل کرد.لازم به ذکر است در خانه ھاﯾی که به جھت کوچک بودن فضای پذﯾراﯾی حتی الامکان قرار دادن میز و صندلی غذاخوری برای مھمانان وجود ندارد، می توان از ھمین سطح برای پذﯾراﯾی از مھمانان نیز استفاده کرد.

  • با تمام تفاسیر ذکر شده اگر آشپزخانه خانه شما دارای سیستم بسته بوده و فضای کافی برای قراردادن میز و صندلی معمولی را نداشته و ﯾا فضایی خصوصی برای صرف غذا ترتیب داده نشده است، ناامید نشوید، حتی اگر آشپزخانه اپن ندارید ایده هایی برای میز ناهار خوری در ترکیب دکوراسیون وجود دارد.  که در ادامه به آنھا می پردازﯾم:
    – اگر در آشپزخانه کوچک تان فرورفتگی بلااستفاده ای از سقف تا کف  وجود دارد و عمق و شراﯾط آن با تعداد اعضای خانواده متناسب است، ۶۰ سانتی متری از کف را، طبقه ای با عرض بیشتر نصب کنید، که می توان از آن به عنوان نیمکت و نشیمن بهره گرفت. می توانید میزی مناسبی برای صرف وعده ھای غذاﯾی دو و ﯾا سه نفر هم وسط آن قرار دهید.

فضای خاص آشپزخانه
– می توانید بر روی ﯾکی از دﯾوارھای خالی آشپزخانه هم  میزی تاشو نصب کنید.این هم یکی از راھکارھا است. این میزھا در شکل ھای مختلف نیم داﯾره و یا مستطیل و در مدل ھای مختلف در بازار عرضه می شوند. شما می توانید با توجه به فرم آشپزخانه، سلیقه شخصی و اندازه محیط آشپزخانه، میز را با پاﯾه گونیای تاشو به دﯾوار متصل کنید. میز می تواند تخته ای از جنس نئوپان، ام دی اف یا چوب باشد و به صورت طبقه ای مستقل بر روی دﯾوار نصب شود. که پس از صرف غذا به حالت خوابیده، در راستای دﯾوار جمع شود.

– میز ساده و چرخ دار با چھارپاﯾه ھاﯾی متناسب با میز هم می تواند گزینه مناسبی باشد. به صورتی که چھارپاﯾه ھا در زﯾر سطح میز قرار داشته باشند. به این ترتیب ھم میز و صندلی ھا  را می توان به راحتی در آشپزخانه جا به جا کرد. از سطح روی آن هم می توان برای مصارف آشپزخانه در کنار اجاق گاز و ﯾا ظرفشویی استفاده کرد، در ضمن میز و صندلی ھا مکانی مجزا را به صورت ثابت در آشپزخانه اشغال نمی کنند.

میز تاشو

– گاهی می توان از فضای نشیمن برای میز غذا خوری استفاده کرد. اگر شما از تایم غذا به عنوان فرصتی برای گپ و گفت و دورهم بودن اعضای خانواده بهره می برید شاید بهتر باشد. از ترکیبی از مبل و صندلی به همراه میزی در وسط آن استفاده کرد. اگر از ترکیب رنگی صمیمانه تری هم استفاده کنید. میز وسط هم می تواند داری پایه های تاشو باشد، که قابلیت تغییر ارتفاع برای تبدیل به میز جلو مبلی و میز ناهار خوری را داشته باشد.

– برای دیدن ایده های بیشتر می توانید به این لینک مراجعه فرمایید. در صورتی که به دنبال ایده های جدید برای فضای غذا خوری های کوچک هستید می توانید از سایت idealhome کمک بگیرید در این سایت ایده هایی عالی و جدید برای دکوراسیون منزل ارائه شده است. در مباحث پیشین راهکارهایی برای چیدمان فضاهای کوچک مطرح کرده ایم. در آینده بیشتر به مباحث پیرامون ایده برای فضاهای کم خواهیم پرداخت.

شما نیز اگر ایده هایی برای میز ناهار خوری دارید و یا از این ایده ها استفاده کرده اید با ما در میان بگذارید و یا از اجرای آنها در دکوراسیون خود عکس بگیرید و برای ما ارسال کنید.

Tags

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *