پاییز هزار رنگ در خانه

اکتبر, 2017 بدون نظر دکوراسیون منزل

پاییز فصل قشنگیست، دل به دلش که بدهی پر از رنگ های گرم و دلچسب می شوی، پاییز یک شاهکار هنری است، پدیدار شدن رنگ های گرم در فصلی که هوا رو به سردی می رود، نشان از تناسب حیرت انگیز طبیعت دارد. درهایمان را به روی پاییز بگشاییم و از پاییز به عنوان یک الگو، الهام بگیریم. می توان ایده های پاییز را تفسیر کرد و تعمیم داد. باید پیامهای پاییز را از دل آن بیرون کشید و در دکوراسیون داخلی خانه از رنگها و بافتهای آن سود جست و جلوه های زیبا و محسور کننده طبیعت را در خانه بکار برد و رنگ و بویی تازه بخشید و آن را مانند طبیعت؛ گرم تر پر احساس تر ساخت. در ادامه با ما همراه باشید تا با بیان چند ایده دکوراسیون خانه را رنگ وبویی پاییزی ببخشیم و در زمانی که هوا رو به سردی می رود از زیبایی های بی نظیر و گرمای آن بهره ببریم.

1/ میز غذاخوری پاییزی

کافیست از پارچه ای ملون، متشکل از رنگهای پاییزی به عنوان رومیزی بهره جست، یک ظرف پر از سیب های قرمز و زرد یا پر از خرمالوهای زیبا روی آن قرار دهید. همچنین تعدادی میوه درخت کاج و یا چند کدو تنبل یا کدو حلوایی را تمییز کنید و در ظرفی شیشه ای روی میز به نمایش بگذارید. در صورت تمایل رنگ آمیزی آنها مطابق با رنگ های رومیزی هم به نوبه خود بر پاییزی و هر چه زیباتر شدن دکور شما می افزاید.

2/ چیدمان اتاق نشیمن

هوا روز به روز سردتر می شود و به سردی می گراید. وقت آن رسیده که بر تعداد کوسن ها بیفزاییم، این کوسن ها می توانند تمهای پاییره داشته باشند. می توان تعدادی پتوی مسافرتی لطیف را هم به چیدمان مبل ها اضافه کنیم. با این کار نه تنها گرمی و راحتی بلکه رنگ و بافتهای بیشتری به دکوراسیون افزوده ایم.

3/ آثار هنری با تم و رنگهای پاییزی را به چیدمان اضافه کنید

می توانید در فضای ورودی خانه یا اتاق نشیمن یک اثر هنری زیبا که منظره ای پاییزی را به تصویر می کشد یا در آن از رنگهای پاییزی همچون نارنجی سوخته، زرد، قهوه ای و… استفاده شده، بر دیوار به نمایش بگذارید تا به سرعت حال قوی پاییزی در خانه القا شود.

4/ رایحه پاییزی در خانه

شاخصه های پاییزی در دکوراسیون خانه اغلب دیداری و قابل رویت هستند. اما گاهی نیز این شاخصه ها، حس های دیگری را درگیر می سازند، مانند یک رایحه خوش که تداعی کننده پاییز است. رایحه هایی از قبیل بوی دارچین و هیزم سوخته و رایحه قهوه به شدت پاییزی هستند. با روشن کردن شمعهای معطر یا عودها و اسانس هایی  با همین رایحه ها حال و هوای مطبوع پاییزی را در خانه ایجاد کنید.

5/ لباس مبل روشی ساده برای تغییر رنگ در دکوراسیون

با دوخت لباس مبل ساده یا پارچه ای که بافت و رنگی متناسب با فصل دارد، بسیار سریع و مقرون به صرفه می توان رنگ مبلمان را تغییر داد و به این طریق بدون هزینه ای گزاف، تغییری چشمگیر را در جلوه دکوراسیون ایجاد کرد و اینگونه با استفاده از رنگهایی که القا کننده پاییز هستند حال و هوای خانه را پاییزی کرد.

Tags

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *