فنگ شویی پاییزی

اکتبر, 2017 بدون نظر فنگ شویی

در فصلی هستیم پر از هیجان و اعجاز، پاییز پر عشق با ابرهای سفید و برگهای زرد و نارنجی سوخته که پیام آرامش را با خش خش برگهایش به انسان منتقل می کند. ما که روحمان ریشه در طبیعت دارد بهتر است خود را با طبیعت پیوند دهیم. می توان با کمک فنگ شویی تغییراتی در خود و دکوراسیون خانه خود به وجود آوریم تا هر چه بیشتر به آرامش جسمی و روحی دست پیدا کنیم و خود را به طبیعت، عمیق تر پیوند بزنیم. پس چه بهتر که از پنج عنصر فنگ شویی یعنی طبیعت، زمین، فلز، آب و آتش الهام بگیریم و در ذهن و جسم خود تعادل ایجاد نماییم. در این مطلب ابتدا به نکاتی از فنگ شویی برای سلامتی جسم و روح می پردازیم و سپس در رابطه با دکوراسیون پائیزی خانه به کمک فنگ شویی، مواردی را بیان می کنیم.

فنگ شویی سلامت پاییزی

 • مهمانی بگیرید. مراسم و میهمانی ها برای سلامتی، گرامیداشت حیات، فصول و دیگر جنبه های زندگی هستند. خانه خود را با شمع ها و اشیا دکوراتیو الهام بخش مزین کنید  و با موسیقی انگیزه و نشاط و آرامش را به جریان درآورید. ضمن اینکه دعوت از خویشان و دوستان و جمع شدن دور هم، دلیل خوبی برای تمیز کردن و پاکیزگی خانه است.
 • شلوغی ها و به هم ریختگی های گوشه و کنار خانه را مرتب کنید تا ذهنی پاک و آسوده داشته باشید. به هم ریختگی در خانه آثاری از رکود و پوسیدگی در ضمیر ناخودآگاه ما به وجود می آورد و نشان دهنده عدم توجه به مسائل مهم و اساسی زندگی است. گوشه و کنار خانه را جمع و جور کنید و مبلمان و لوازم اضافی را از سر راه عبور خود بردارید. تا با حرکت هوا و آب و وجود عناصر طبیعت مانند گل و گیاه انرژی در تمام خانه شما جریان یابد.
 • لباسهایی با رنگهای گرم پاییزی مانند قرمز و زرد بپوشید و حتی لوازمی با رنگهای گرم پاییزی در حمام خود قرار دهید تا در روزهای سرد، احساس سرما نکنید.
 • از دیدگاه فنگ شویی، سلامتی و تندرستی تنها زمانی امکان پذیر است که خود را با طبیعت پیوند بزنیم. بوی خوش یکی از واسطه هایی است که میان ما و طبیعت ارتباط برقرار می کند  و به همین دلیل است که رایحه ها خاصیت درمانی دارند. پس استفاده از شمع های معطر و دیگر اشیا معطر و خوشبو را در منزل فراموش نکنید.
 • یکی از قواعد فنگ شویی این است که: هر آنچه می بینید به دست می آورید. پس هر آنچه دوست دارید به دست آورید، در خانه و وسایل شخصی خود به نمایش بگذارید. برای مثال تصویر آن را پس زمینه رایانه یا تلفن همراه خود قرار دهید تا هر روز آن را، مقابل چشمان خود داشته باشید. به این ترتیب روزی -دیر یا زود- به هدف خود خواهید رسید.
 • یک آبنما  در گوشه جنوب غربی خانه قرار دهید. از نظر فنگ شویی، وجود آب در خانه به زندگی شما برکت می دهد و صدای آن شما را به طبیعت نزدیک تر می کند.
 • به دلیل ساختار زندگیهای امروزی ما از طبیعت دور افتاده ایم، می توان با قرار دادن عناصری از طبیعت مانند گل های تازه، سنگ یا کریستال ها طبیعت را به خانه بیاوریم و انرژی حیات بخش آن را احساس کنیم.
 • اگر برایتان امکان داردپرده های ضخیم و سنگین از جنس مخمل یا کتان آویزان کنید. می توانید از بند پرده های طلایی یا نقره ای که در فنگ شویی نشان دهنده برکت و ثروت است به عنوان عنصری دکوراتیو استفاده کنید. از لحاظ فنگ شویی بهتر است رنگ پرده انتخابی شما با قسمتی که در آن واقع شده همخوانی داشته باشد. برای مثال اگر پنجره شما در قسمت جنوبی واقع شده رنگ قرمز روشن برای آن انتخاب مناسبی است و اگر پنجره در شمال خانه قرار گرفته است رنگ آبی گزینه مناسب می باشد. به این طریق انرژی مثبت آن قسمت جاری می شود.
 • از منظر فنگ شویی، رنگ قرمز یکی از مهمترین رنگ ها و نمایانگر عنصر آتش است، که سمبل هیجان، شانس، انرژی و اشتیاق است و سطح انرژی خانه را بالا می برد. اگر در محیط خانه به اندازه کافی عنصر آتش وجود داشته باشد، احساس عشق، شادی و خوش شانسی را افزایش می دهد. از این رو تا جایی که می توانید از رنگ قرمز برای دکوراسیون خود استفاده کنید. البته دقت داشته باشید که حضور زیاد این رنگ برای اتاق نوزاد و کودک چندان مناسب نیست. بهتر است برای حفظ تعادل عنصر آتش در خانه، این رنگ را برای قطعات دکوراتیو مانند مجسمه، تابلوها و… در نظر بگیرید.
 • اغلب دیده می شود که از رنگ سبز کمتر در دکوراسیون پاییزی و زمستانه استفاده می شود. در فنگ شویی رنگ سبز، رنگی با احساس تعادل، آرامش، رشد روحی و معنوی است که با سلامت معنوی پیوند خورده. بنابراین اگرنیاز به انگیزه، الهام، آرامش و یا سلامتی داشته باشید، استفاده از این رنگ را در دکوراسیون پاییزی خود فراموش نکنید. بهترین موقعیت برای رنگ سبز، وسط و در سمت چپ خانه یا اتاق نسبت یه در ورودی است.

فنگ شویی و دکوراسیون پاییزی خانه

 • خانه را تمیز و مرتب نگه دارید. تمام لوازم بهاری و تابستانی خود را نیز از جلوی دست بردارید و در کمد یا کشو ها نگهداری کنید. بهتر است کمد اصلی را با وسایل زمستانه و پاییزه پر کنید. مراقب باشید که کفش ها یا حتی چترها، جلوی در ورودی شما قرار نگیرند و سد راه شما نشوند، زیرا باعث پخش انرژی منفی در فضا خواهند شد.
 • اگر در خانه بخاری استفاده می کنید، بهتر است آن را در قسمت جنوبی خانه، یعنی همان مکان مه با عنصر آتش مرتبط است قرار دهید.
 • مرکز خانه سمبل سلامتی شما است و بهترین مکانی است که باید میزی با ظرفی پر از میوه و سبزیجات پاییزی روی آن قرار دهید. سبزیجات ریشه ای و کدو نمادی  از تواضع و سلامتی جسمی و روحی است. از دیدگاه فنگ شویی، ظرفی با خوراکیهای حاوی گندم نیز نمادی از شانس، اقبال و ثروت محسوب می شوند.
 • فصل های سرد بهترین زمان برای چراغانی و نورانی کردن خانه می باشد. از نظر فنگ شویی، بهترین چراغ ها؛ چراغ های رنگی قرمز، بنفش و سبز هستند، که نمادی از پول، شانس و عشق محسوب می شود.
 • اگر به تصاویر حیوانات علاقمندید، حتماً تصویر جغد را برای تزئین خانه خود انتخاب کنید. از دیدگاه فنگ شویی، جغد بهترین حیوان برای دکوراسیون خانه می باشد و می توان از تصویر آن برای تابلوی عکس یا مجسمه اش به عنوان قطعه دکوراتیو استفاده کرد. بهتر است جغد را نزدیک  در ورودی یا رو به پنجره ای که سمت خیابان شلوغ است قرار دهید. جغد نمادی از خرد و محافظت است. در ضمن اگر تابلوی نقاشی یا مجسمه جغد را در گوشه شمال شرقی قسمت مطالعه یا آموزش خانه خود بگذارید، باعث جذب راهنما یا مشاوری به سوی شما می شود.
 • تصاویر یا مجسمه هایی از چند ماهی و یک جفت اردک که نمادی از عشق، وفاداری و صداقت هستند را در جنوب غربی خانه یا جنوب شرقی هر اتاق قرار دهید تا عشق، سعادت و شادکامی  در خانه روز به روز افزایش یابد.
 • در فصل پاییز،درست کردن دسته گل یا حلقه ای از گلهای پژمرده و خشک و آویزان، کاری اشتباه است. در فنگ شویی، بهترین گل برای ترئین، گل داوودی است. چه تازه و طبیعی باشد چه خشک شده یا مصنوعی. زیرا این گل سمبل شانس، پول، نگهداری، ازدواج و طول عمر محسوب می شود و هر چه حلقه گل بی عیب و نقص و صحیح . سالم باشد و مدت بیشتری باقی بماند شانس، سلامت و زندگی شما بهتر خواهد بود.

ما با مشاورانمان شما را در چیدمان دکوراسیون منزلتان یاری می کنیم. حوزه فعالیت ما دکوراسیون داخلی منزل در اصفهان از طراحی تا اجرا است. شیوه طراحی دکوراسیون ما بر مبنای روانشناسی یونگ و فنگ شویی می باشد. برای مشاوره در زمینه دکوراسیون بر پایه شخصیت فردی و فنگ شویی به صورت دوستانه و رایگان در خدمت تمام هم وطنان عزیزمان هستیم.

ارتباط با ما

Tags

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *