UA-129346161-2چیدمان به روش فنگ شویی – لوتوس آذین

چیدمان به روش فنگ شویی

دسامبر, 2017 بدون نظر فنگ شویی

شما می توانید از چیدمان به روش فنگ شویی در خانه خود با هدف ایجاد یک خانه دوست داشتنی، ایمن، سرگرم کننده و شاد استفاده کنید. روشهای مورد استفاده در فنگ شویی، کمی متفاوت از  چیدمان سنتی است، اما وقتی شما یکباره شروع به استفاده از فنگ شویی می کنید، از توازن دکوراسیون خانه تان غرق لذت می شوید.

فنگ شویی، روش چیدمان منزل برای ایجاد حس سرشار لذّت و هماهنگی است. فنگ شویی به معنای یک شیوه مقدس دینی در چیدمان خانه نیست؛ فنگ شویی به دنبال آن است تا با تقویت عملکرد جایگاه فضاها (فضاهای تعریف شده در باگوا) در خانه، بهترین انرژی را برای فعالیت خاص، یا کلیه فعالیتهای ما ایجاد کند .

به عنوان مثال اتاق کار، به انرژی فعال و پر جنب و جوش برای موفقیت نیاز دارد، در حالیکه اتاق خواب به انرژی نرم و احساساتی نیاز دارد . شما می توانید با پیروی از اصول و مبانی فنگ شویی در اجرای چیدمان خود به انرژی های مورد نظرتان دست یابید. با ما همرا باشید تا گام به گام اصول ابتدایی فنگ شویی منزل را بیاموزیم.

  1. . استفاده از فنگ شویی در دکوراسیون منزل

. استفاده از فنگ شویی در دکوراسیون منزل

اولین گام برای اجرای چیدمان به روش فنگ شویی قبل از اقدام به دکور کردن خانه شروع می شود. در فنگ شویی لازم است که انرژی قدیمی و راکد زدوده شود و یک انرژی قوی و شفاف از پایه ایجاد شود. اما این در عمل به چه معنا است؟

این بدان معنی است که شما باید درهم ریختگی ها­ را بزدایید. از دیدگاه فنگ شویی، دکور کردن یک خانه ی درهم ریخته، هیچ حس خوبی را ایجاد نمی کند. این مانند استفاده از لوازم آرایش گرانقیمت روی یک صورت آلوده و کثیف است. چرا باید چنین کاری کرد؟ تنها پس از زدودن انرژیهای  بلاک شده و قدیمی شما می توانید بسوی یک چیدمان فنگ شویی موفق حرکت کنید. اما صبر کنید، قبل از اینکه شما خود را در بازی با رنگ ها، بافت ها و  راهکارهای گوناگون فنگ شویی غوطه ور کنید، یک گام مقدماتی لازم است.

پس با ما همراه باشید تا به بررسی مهمترین گام در چیدمان به روش فنگ شویی بپردازیم.

  1. کیفیت خوب نور و جریان هوا

. استفاده از فنگ شویی در دکوراسیون منزل

حضوز این دو عنصر برای جریان بهتر چی (Chi) یا انرژی فنگ شویی در منزل شما لازم است، بنابراین برای یک چیدمان خوب به روش فنگ شویی کیفیت نور خوب و جریان خوب هوا ضروری است. در نتیجه، اگر شما اقدام مقدماتی را انجام داده اید – یعنی درهم ریختگی و آشفتگی را از خانه زدوده اید( و یا اغلب انباشتگی ها را زدوده اید)- و کیفیت هوا و نور منزلتان خوب است، آماده اجرای گام بعدی چیدمان به روش فنگ شویی هستید!

  1. اجرای نقشه انرژی(باگوا) در منزل

. استفاده از فنگ شویی در دکوراسیون منزل

نقشه باگوا (bagua) یا نقشه انرژی به عنوان طرح یا نقشه واضح برای راهنمایی ما در اینکه چه رنگی برای چه اتاقی استفاده شود، یا اینکه چه تصاویری برای خانه مناسب تر است، همچنین چگونگی چیدمان مبلمان برای جریان بهتر انرژی و غیره، بکار گرفته می شود. دانستن نقشه باگوا برای موفقیت چیدمان به روش فنگ شویی بسیار مهم است، بنابراین مطمئن شوید که این مرحله را نادیده نگرفته باشید.

  1. استفاده از رنگ برای اعمال یک فنگ شویی خوب

. استفاده از فنگ شویی در دکوراسیون منزل

رنگ یک راه بسیار قدرتمند برای تغییر انرژی در خانه است و کمک می کند سریعتر به نتیجه مطلوب برسید. به همین ترتیب، دانش مهارت استفاده  از رنگ برای داشتن یک چیدمان خوب به روش فنگ شویی بسیار مهم است. با استفاده از فنگ شویی در می یابید که: آیا رنگ آبی، رنگ خوبی برای اتاق خواب شماست؟ یا اینکه مثلاً رنگ قرمز برای در ورودی اصلی، مناسب است؟

  1. استفاده از نمادهای فنگ شویی

. استفاده از فنگ شویی در دکوراسیون منزل

ممکن است شما  یک سری از نمادها را در حال حاضر داشته باشید، و یا ممکن است نیاز به یک آب نمای زیبا، بلورها و با برخی از نمادهای خوش یمن در فنگ شویی داشته باشید، و همچنین ممکن است یک سمبل مقدس را در طراحی دکور خود وارد کنید.

در نظر داشته باشید چیدمان به روش فنگ شویی به معنی استفاده از نمادهای صرفاً خوش یمن درعقاید چین باستان نیست، بلکه به این معنی است که شما با هدف روشن از موارد خاص به عنوان شیوه درمان فنگ شویی، استفاده کنید. (شما می توانید از نمادهای خوش یمن در فرهنگ خود برای القای انرژی خاص در دکوراسیون استفاده کنید).

  1. فنگ شویی درمانی در دکوراسیون

. استفاده از فنگ شویی در دکوراسیون منزل

وقتی شما آبنما، بلورها و دیگر نمادهای خوش یمن را خریدید، وقت آن است که بدانید کجا و چگونه آنها را در چیدمان به روش فنگ شویی منزلتان استفاده کنید؟ مطمئنا اولین گام این است که از نقشه باگوا خانه اتان کمک بگیرید (که در مرحله ۲ در بالا انجام داده اید). گام بعدی در فنگ شویی درمانی این است که نمادهای موثر را با توجه به بهترین جایگاه مناسب شان در موقعیت های خوش یمن قرار دهید.

  1. توصیه نهایی

. استفاده از فنگ شویی در دکوراسیون منزل

هنگام چیدمان به روش فنگ شویی در خانه اتان، این مهم است که به تصویر کلی خانه اتان دقت کنید، می توانید یک نقشه دستی ار منزلتان تهیه کنید و با متمرکز شدن در هر منطقه خاص سعی کنید بهترین انرژی فنگ شویی را در اتاق­های منزلتان ایجاد کنید.

Tags

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *