معنی رنگها در فنگ‌شویی‌برای‌خلق‌خانه‌ای‌ زیبا

دسامبر, 2017 بدون نظر فنگ شویی

استفاده مناسب از رنگ در فنگ شویی خانه می تواند شگفت انگیز باشد. همه ما عاشق رنگ هستیم و  به طور غریزی در سطوح متفاوت به رنگها، پاسخ می دهیم. رنگ در فنگ شویی از جنبه دیگری مورد استفاده قرار می گیرد، در فنگ شویی از انرژی موجود در رنگ برای رسیدن به هماهنگی و تعادل در خانه استفاده می شود.

اما کدام رنگ در فنگ شویی برای اتاق نشیمن  یا اتاق کار بهتر است؟ و چه رنگی بهترین رنگ است؟ رنگ قرمز آتشین بهتر است یا آبی آبهای آرامش بخش و یا سفید تر و تازه ؟ رنگ مناسب آشپزخانه شما در فنگ شویی چیست؟ آیا رنگ سبز در اتاق خواب، فنگ شویی خوبی را ایجاد می کند؟ و اگر نه، پس چرا؟

با ما همراه باشید تا برای پاسخ به سوالات فوق به اکتشاف قدرت رنگ در فنگ شویی بپردازیم. این به شما برای خلق خانه ای شاد، با طراوت و زیبا کمک خواهد کرد.

رنگهای مناسب در فنگ شویی منزل

 • رنگ زرد – خورشیدی در فنگ شویی: انرژی بخش، شاد (عنصر آتش و یا زمین)

رنگ در فنگ شویی

رنگ زرد در فنگ شویی،انعکاسی از نور خورشید است، که شادی بخش و متعالی است، که همیشه هر خانه یا دفتری را روشن تر می کند. رنگ زرد همچنین احساس راحتی و گرما را ایجاد می کند، و انرژی خوشایندی را در آشپزخانه، اتاق نشیمن و یا اتاق کودک جاری می کند. وقتی شما به فکر تغییر با رنگ زرد هستید،گزینه های بسیاری برای انتخاب در این طیف رنگی وجود دارد. از رنگ زرد گل آفتابگردان گرفته تا رنگ زرد کم رنگ کَره ای.

 • رنگ قرمز در فنگ شویی: شور، شجاعت، عاشقانه (عنصر آتش)

رنگ قرمز در فنگ شویی، قوی ترین نماینده ی عنصر آتش است. رنگ قرمز آتشین، انرژی شادی و هیجان را به منزل شما می­آورد و قوای جسمی را تقویت می کند. رنگ قرمز،در عقاید چین باستان سمبل شانس و شادی، در هند نیز نماد ازدواج و عشق و عاشقی و در غرب نماد شجاعت و اشتیاق است.

 • رنگ سبز در فنگ شویی: رشد، سلامتی و طراوت  (عنصر چوب)

رنگ سبز در فنگ شویی نماد تجدید نیرو  و سرشار از انرژی تازه، و اصلاح کننده است. رنگ سبز برای سلامتی بسیار مفید است زیرا با ایجاد ارتعاشات شفای بخش  طبیعی،  بدن را متعادل می کند. مسئله مهم هنگام استفاده از این رنگ در فنگ شویی آن است، که حداقل از چند طیف مختلف رنگ سبز، برای افزایش انرژی بهره ببرید.

 • رنگ نارنجی در فنگ شویی: معاشرتی، روشن فکر و خوش بین (عنصر آتش)

وقتی که در فنگ شویی دکور منزل خانه و یا دفتر کارتان استفاده از رنگ قرمز را جیغ و زننده می دانید، به جای آن می توانید از رنگ نارنجی استفاده کنید. رنگ نارنجی اغلب به رنگ “معاشرت” نامیده می شود، زیرا  این رنگ در فنگ شویی انرژی لازم را برای شکل گیری مکالمات پر جنب و جوش و داشتن اوقات خوب در منزل فراهم می کند. رنگ نارنجی به ما رویای ایام تابستان و درخشش شعله آتش را یادآوری می­کند.

 • رنگ سفید  در فنگ شویی: پاکی، طراوت، سر آغاز (عنصر فلزی)

در فنگ شویی رنگ سفید نماد خلوص و پاکی است و حاوی همه رنگهاست. این نشان دهنده این است که چرا ما می توانیم این همه عمیقاً شیفته و مجذوب پاکی فضای سفید شویم. اما سوال این است آیا در فنگ شویی به کار بردن سفید برای همه اتاقها مناسب است؟

 • رنگ آبی در فنگ شویی: آرامش، آسودگی، صلح (عنصر آب)

رنگ در فنگ شویی

آبی در فنگ شویی یک رنگ مجلل است. تنوع بی پایانی از طیف های رنگ آبی وجود دارد، از رنگ آبی آسمانی روشن گرفته تا رنگ آبی نرم اقیانوس و آبی نیلی پررنگ همه را می توان برای دکور خانه برگزید، از لحاظ باگوا آبی را می توان در شرق خانه برای سلامتی، در جنوب شرقی برای افرایش ثروت و در شمال خانه برای رونق شغل به کار برد.

 • رنگ خاکستری در فنگ شویی: شفاف، رها، خنثی (عنصر فلز)

رنگ در فنگ شویی

اغلب رنگ خاکستری را  به عنوان رنگی خسته کننده (خاکستری دل گیر) یا فلسفی و حتی اعیانی تلقی می کنند. مهم نیست که درباره آن چه فکری می کنید، به طور قطع در فنگ شوبی رنگ خاکستری اگر هوشمندانه به کار رود، می تواند زیبایی و انرژی را به ارمغان بیاورد. از لحاظ فنگ شویی مناطقی که در نقشه باگوا  بیشترین انرژی رنگ خاکستری را دارند، عبارتند از: غرب (خلاقیت)، شمال غربی (افراد یاری رسان) و شمال (شغل و خرفه).

 • رنگ بنفش در فنگ شویی: اشرافی، اسرارآمیز، با شکوه (عنصر آتش)

رنگ در فنگ شویی

استادان فنگ شویی توصیه می­کنند، که رنگ بنفش را در حد اعتدال استفاده کنید. ارتعاش رنگ بنفش بسیار بالا است و بهتر است که آن را در خانه  برای عناصر دکوراتیو مثل کوسنها، آثار هنری و… استفاده کرد نه در رنگ دیوارها. بهترین فضاهایی که در فنگ شویی میتوانید آزادانه در آنها از رنگ بنفش استفاده کنید، اتاق عبادت یا فضای مخصوص مدیتیشن هستند.

 • رنگ صورتی – ملایم در فنگ شویی:لطیف، آرام بخش، دوست داشتنی (عنصر آتش)

رنگ در فنگ شویی

رنگ صورتی رنگ جهانی عشق است، در فنگ شویی از صورتی به عنوان رنگی کامل کننده استفاده می شود تا بتوانند با کمک آن انرژی را در هر فضا آرام کنند. در فنگ شویی از  ارتعاشات ملایم و ظریف رنگ صورتی برای رفتار درمانی استفاده می کنند. شما می توانید این رنگ زیبا را تقریبا در هر نقطه از خانه خود- از اتاق خواب گرفته تا اتاق شستشویی- استفاده کنید.

 •  رنگ مشکی در فنگ شویی: مجهول، بیکران، جذاب (عنصر آب)

رنگ در فنگ شویی

رنگ مشکی در فنگ شویی یادآور  آب های عمیق و جهان بیرون است. رنگ مشکی به فضا عمق، نیرو و معنا می دهد. شما می توانید برای اینکه انرژی قوی تری را به فضا بدهید، از ورود اصلی خانه گرفته تا آشپزخانه از آن استفاده کنید. سوالی که پیش می آید این است: که آیا در فنگ شویی محدودیتی برای استفاده از رنگ مشکی وجود دارد؟ پاسخ این است: بله، بهتر است از رنگ مشکی در اتاق کودک یا سقف اتاق خوابتان استفاده نکنید.

 • رنگ قهوه ای در فنگ شویی: دوام، اساس، ثبات (عنصر چوب)

رنگ در فنگ شویی

رنگ های قهوه ای در سال های اخیر به گزینه محبوب فنگ شویی تبدیل شده است. این رنگ، شارژ کننده انرژی در فنگ شویی است و با چیزهای خوب  – چیرهایی مثل شکلات تلخ خوشمزه، قهوه لذیذ و چوب زیبا چوب ماهگونی زیبا-در پیوند است. مناطقی که در فنگ شویی بهتر است از انرژی رنگ قهوه ای بیشتر استفاده شود عبارتند از: شرق (بهداشت)، جنوب شرقی (پول) و جنوب (شهرت).

برای مطالعه بیشتر به سایت www.thespruce.com مراجعه فرمایید

Tags

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *