راهکارهای فنگ شویی برای سالن غذا خوری

نوامبر, 2017 بدون نظر فنگ شویی

بطور معمول در خانه های امروزی سالن غذا خوری و نشیمن با یکدیگر تلفیق شده و یکی هستند. اما با توجه به اصول فنگ شویی برای چیدمان خانه توصیه می شود که این دو سالن از یکدیگر جدا باشند. داشتن فضایی مخصوص برای سالن غذاخوری، که اعضای خانواده بتوانند در آن هم از غذا و  هم از دکوراسیون لذت ببرند، فضای خانه را آرامش بخش و سالم تر می کند. فنگ شویی سالن غذا خوری می تواند فضای خانه را دلپذیر و آرام بخش کند و جریان مثبتی در آن ایجاد کند. در ادامه به راهکارهای فنگ شویی برای سالن غذا خوری می پردازیم.

فنگ شویی سالن غذا خوری

۱۵ راه کار فنگ شویی برای چیدمان سالن غذاخوری: 

 1. یک سالن باز را می توان با قفسه ها و سایر وسایلی که فضای دکوراسیون خانه را زیباتر کند، تقسیم بندی کرد.
 2. اگر فضای سالن ناهارخوری و نشیمن مشترک است، می توانید به وسیله رنگ آمیزی فضا با رنگ های مشابه اما با اندکی تفاوت یا با پهن کردن فرش مستقل زیر میز ناهار خوری، لااقل به لحاظ ظاهری این دو فضا را از هم تفکیک کنید.
 3. شما می توانید با قرار دادن یک گیاه آپارتمانی بلند میان سالن ، هم محیط را فنگ شویی کنید و هم فضاهای آن را از یکدیگر جدا کنید.
 4. یک ایده ی دیگر برای فنگ شویی سالن ناهار خوری این است که با استفاده از یک آینه ی دیواری که تصاویر دلپذیر، عکسهای زیبا و گیاهان خانگی را منعکس می کند، فضای داخلی را به لحاظ بصری وسیع تر جلوه دهید.
 5. افراد وقتی که در سالن های وسیع با سقف بلند غذا می خورند، راحت تر بوده، احساس بهتری دارند و از غذا لذت می برند. پس راهکار مناسب در فنگ شویی سالن ناهار خوری، این است که با استفاده از تکنیک هایی سقف را لااقل به لحاظ بصری بلندتر جلوه دهید. مثلاً از چراغ های تزیینی دیواری با نور ملایم استفاده نمایید. البته متخصصان فنگ شویی در چین باستان نور زیاد در فضا را توصیه نمی کنند، زیرت ممکن است فضای راحت سالن غداخوری از بین برود.
 6. آینه در فنگ شویی سالن غذا خوری وسیله ی بسیار مناسبی برای چیدمان سالن است و ما توصیه می کنیم که از آن برای تزیین سالن غذاخوری استفاده کنید. این آینه نور طبیعی سالن را چند برابر کرده و فضا را نیز بزرگ تر نشان می دهد.
 7. در فنگ شویی سالن غذا خوری، یک آینه ی بزرگ می تواند بسیار اثر بخش باشد. به این صورت، تعداد بشقاب ها و لیوان های میز را دو برابر جلوه می دهد و چیدمان میز را گیرا ترمی کند. علاوه بر این دکوراسیون سالن غذاخوری نیز مسرت بخش می شود.

فنگ شویی سالن غذا خوری

مبلمان سالن ناهارخوری و بهترین روش چیدمان فنگ شویی آن ها:

 1. تعداد صندلیهای ایده آل در فنگ شویی سالن غذا خوری، به صورت زوج مطلوب تر است.
 2. در راهنمایی های باستانی فنگ شویی توصیه شده که پس از صرف غذا، صندلی ها را کنار دیوار ها قرار دهیم. چیدن صندلی ها به این شکل در خانه های امروزی و در سالن غذاخوری ها و آشپرخانه های کوچک امروزی، زیاد عملی نیست. با این حال می توان از تعداد صندلی ها کاست و با این کار فضای باز بیشتری را ایجاد کرد.
 3. در فنگ شویی سالن غذا خوری برای محل قرار دادن میز ناهار خوری در سالن توصیه می شود که، میز را در مسیر خطی که پنجره و در را به هم وصل می کند قرار ندهید زیرا جای مناسبی نیست.
 4. طبق راهکار های فنگ شویی سالن غذا خوری، افرادی که بر سر میز نشسته اند، نباید روبروی درب دستشویی و حمام باشند. مشاهده ی این در نه تنها بر اشتهای فرد بلکه بر روی سلامت و آسایش اعضای خانواده و مهمانان هم تاثیر می گذارد. هم جواری اتاق نشیمن و دستشویی، طبق گفته ی متخصصان فنگ شویی، این می تواند موجب ایجاد مشکلاتی در سلامتی شود.
 5. هم چنین محل صحیح قرارگیری میز در فنگ شویی سالن غدا خوری مهم است. قرار دادن میز بین دو در، چیدمان مناسب و سالمی نیست. چینیان بر این باورند که با این کار، موفقیت، شادی و سلامتی از خانه بیرون می رود. اگر قرار دادن میز در جایی دیگر برای تان مقدور نیست، یک آویز یا زنگوله ی زیبا(شیشه ای یا فلزی که با جریان باد به صدا در می آید)  آویزان کنید تا جریان انرژی مثبت تصحیح شود و چیدمانی بر اساس فنگ شویی داشته باشید.

فنگ شویی سالن غذا خوری

رنگ های مناسب فنگ شویی برای سالن غداخوری

 1. شما میتوانید با استفاده از رنگ های  تعریف شده در قوانین فنگ شویی؛ پارچه ها، رومیزی ها، شیشه های کریستالی و سایر وسایل  را بهینه کنید. چیدمان دستمال سفره ها و نیز رنگ آن ها باید متناسب با موقعیت میز انتخاب شود. بعنوان مثال در فنگ شویی سالن غذا خوری توصیه می شود که برای میزی که در قسمت شمالی سالن قرار دارد از رنگ آبی استفاده شود. و برای وسایلی که در سمت شرقی سالن یا خانه قرار دارند، از رنگ سبز  استفاده شود.
 2. اگر شما رنگ های خنثی و طبیعی مانند رنگهای شیک و تیره و یا سفید و برازنده را ترجیح میدهید، سعی کنید از این رنگها برای  دستمال، گل، شمع، حلقه های دستمال (برای نگه داشتن دستمال در مواقعی که استفاده نمی شود)، کارد و چنگال و گلدان بیشتر استفاده کنید و به این وسیله طراحی سالن غذا خوری تان را جذاب تر کنید.
 3. یکی دیگر از مهمترین نکات فنگ شویی سالن غذا خوری این است که زیر لیوانی ها باید با شکل میز هماهنگ باشند. اگر میز شما گرد یا بیضی شکل است، پس زیر لیوانی هایی به ترتیب گرد یا بیضی به کار برید. (و برای سایر اشکال میز و زیر لیوانی هم به همین منوال)

یکی از مهم ترین و ساده ترین راهکار های فنگ شویی سالن غذاخوری این است که هرگز از بشقاب و لیوان های ترک خورده یا شکسته استفاده نکنید. مربیان باستانی فنگ شویی می گویند که این کار مشکلاتی برای خانه به همراه می آورد. هم چنین آن ها توصیه می کنند که هنگام صرف غذا، مایعات را در لیوان های بلور شفاف سرو کنید. لیوان های درخشان چیدمان میز را چشمگیر می کنند و می توانند نقش بلور هایی را داشته باشند که جریان انرژی مثبت را بر انگیخته و ثروت را به خانه شما جذب می کنند.

برای مطالعه بیشتر به وب سایت www.lushome.com فرمایید.

مترجم: پریسا محقق مطلق

Tags

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *