فنگ شویی میز کار ۲

نوامبر, 2017 3 نظرات فنگ شویی

چرا میز کاری مطابق با اصول فنگ شویی داشته باشیم؟ پاسخ این است: میزتان اصلی ترین ابزار حیطه کارتان است که دروازه ای برای مسیر زندگی شما است. فنگ شویی میز کار موجب می شود انرژی “چی” به صورت متناسب در میز شما جریان یابد و باعث انرژی بخشی به زندگیتان شود. این انرژی می تواند موفقیت تجاری شما را تقویت کند و همچنین جنبه های مختلف زندگی شما را بهبود بخشد.

در مباحث قبلی با مقدمه ای برای فنگ شویی میز  کار چند مورد از اصول فنگ شویی را بررسی کردیم. یکی از راههای فنگ شویی میز کار استفاده از مربع باگوا و اعمال قواعد جهت و جایگاه ها در فنگ شویی بود، که در ادامه این مطلب را کاملتر توضیح میدهیم.

 • میز کار با اصول فنگ شویی باگوا

یکی رازهای فنگ شویی میز کار در باگوا نهفته شده است و به شما کمک می کند تا در مسیر دستیابی به اهداف تان قرار بگیرید. مطمئناً با اعمال قواعد آن در میزتان متوجه اهمیت فنگ شویی میز کارتان در دستیابی به اهداف حرفه، شغل و همچنین مسیر زندگی تان می شوید.

میز خود را بر اساس الگوی تصویری بالا طراحی کنید. به این صورت قسمت مربوط به شغل در مقابل صندلی شما قرار می گیرد. شما می توانید در تصور خود میزتان را به گونه ای قسمت بندی کنید که همانند طرح بالا باشد.

این به این معنی است که وقتی شما در پشت میز تان می نشینید، سمت چپ تان متعلق به بخش خرد، خانواده و ثروت است. و به همین ترتیب، سمت راست شما بخش افراد یاری رسان/مسافرت، خلاقیت/فرزندان و عشق است. قسمت میانی میز هم مربوط به سلامت است و سمت مقابل شما هم با شهرت مرتبط است.

رنگ ها و عناصری (مانند آب، چوب، آتش، زمین و فلز) که بر روی میز استفاده می کنید نیز، باید با آنچه که در خانه های محلی استفاده می شود، سازگار باشد. سعی کنید که در مورد فنگ شویی باگوا بیشتر بخوانید و اطلاعات بیشتری کسب کنید.

نماد هایی که در فنگ شویی میز کار برای هر بخش به کار می برید، می تواند منحصر به شما و حرفه اتان باشد.

 • بخش های باگوا در میزتان

باگوا میز کار

شغل: این ناحیه درست در مقابل شماست – پایین مرکز مربع و درست جلو دستتان-  عنصر اصلی مربوط به این بخش آب است و رنگ مناسب آن سیاه است. مطمئناٌ این فضا برای این که کار های جدید درآن جریان یابد، مناسب است. اگر روی میز شیشه قرار داده اید، می توانید تصویری از آب جاری را در زیر آن قرار دهید. حتی اگر میزتان شیشه ای ندارد، می توانید این تصویر را در زیر آن قسمت از میز بچسبانید. برای این که این تصویر اثرگذار باشد، نیازی نیست که حتما آنرا ببینید.

دانش: بخش پایین و چپ میزتان – درست در سمت چپ کنار دستتان-  به دانش اختصاص دارد. شما می توانید کتاب های مرتبط با حرفه تان را در کشوهایی در زیر میز یا در قفسه های کوچکی در این سمت  قرار دهید. قرار دادن شیئی آبی رنگ در این قسمت به شما کمک می کند تا تمرکز کنید و بهتر تصمیم بگیرید.

خانواده: این بخش در قسمت میانی و سمت چپ – سمت چپ دستتان-  واقع است. عنصر اصلی این قسمت چوب است و رنگ ایده آل آن سبز است. قرار دادن عکس اعضای خانواده، دوستان یا همکاران تان در قابی چوبی در این قسمت می تواند گزینه مطلوبی باشد. افزودن رنگ سبز به این سمت کمک می کند که در رابطه با خانواده و همکاران تان احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

رفاه و ثروت: گوشه بالا سمت چپ میز شما مربوط به رفاه و ثروت است. رنگ های طلایی، بنفش و سبز، رنگ های اثر گذار این بخش هستند. هم چنین باید عناصری که شما را به یاد ثروت می اندازد را در این قسمت قرار داد. قرار دادن گیاهان نماد ثروت (مانند پوتوس و کاکتوس خرفه) ، یا تصویری از خانه رویایی تان یا اکسسوری های طلایی و یا قطعه ای طلا در این گوشه می تواند ثروت آفرین باشد.

شهرت و اعتبار: درست در بالای قسمت میانی میز _ قسمت بالای روبروی دست شما- مربوط به شهرت و اعتبار است. عنصر غالب این قسمت آتش است و با رنگ قرمز نشان داده می شود. استفاده از شمع ها و چراغ ها در این قسمت می تواند ایده آل باشد. جوایز و دست آوردهای شرکت و یا حتی اسم خود را در این قسمت قرار دهید. شما باید کارت های کسب و کار خود را در این منطقه قرار دهید.

عشق و روابط: این  در قسمت بالا و سمت راست میز – بالای سمت راست  دستتان- قرار دارد. استفاده از رنگ صورتی و نماد های عشق برای این قسمت مناسب هستند. اشیایی که جفت هستند به عنون نماد عشق نیز مناسب این قسمت هستند. عکسی از همسرتان یا نماد و توصیفی از همسر ایده آل برای افراد مجرد در این قسمت بسیار مناسب است.

خلاقیت و فرزندان: قسمت میانی سمت راست مکانی است که خلاقیت در آن جریان می یابد. نشان آن فلز و اشیاء سیاه و سفید  است. اینجا هم محل دیگری برای قرار دادن عکس فرزندان تان است. اگر شما به دنبال تزریق انرژی خلاق هستید، آونگی فلزی یا تصویر چیزی که روحیه خلاقیت را در شما بر می انگیزد را در این قسمت قرار دهید.

افراد یاری رسان و مسافرت: گوشه پایین سمت راست میز شما جایی است که شما را از کمک دیگران ،بهره مند می کند. بهترین رنگ برای آن خاکستری یا نقره ای است. کارت های بازرگانی  که اخیراً جمع آوری کرده اید، می تواند در این قسمت مفید واقع شود. متن دست نوشته ای از اینکه چگونه افرادی به شما در دستیابی به اهدافتان کمک می کنند با جزئیات دست یابی به آنها تهیه کنید و آن را در کشوی  این گوشه از میز خود پنهان کنید. آن را به صورت دوره ای تعویض کنید. هم چنین می توانید یک کره ی زمین کوچک یا تصویری از جایی که می خواهید تعطیلات را آن جا بگذرانید، در این قسمت قرار دهید.

سلامتی: این بخش درست در مرکز میز واقع شده است. عنصر مربوط به آن زمین است و با رنگ های زمین به خصوص زرد نشان داده می شود.می توانید یک دایره ی زرد بزرگ در زیر این قسمت بچسبانید و  یا از اشیایی که نماد زمین هستند، مثل یک ظزف شیشه ای پر از سنگ های زینتی استفاده کنید. در هر حال اطمینان حاصل کنید که مرکز میز تان عاری از درهم ریختگی است.

 • شکل های میز کار و فنگ شویی:

مستطیل:این شکل برای اکثر دفاتری که قصد دارید در آن ها به کار های شخصی تان بپردازید، بسیار مناسب است. شکل مستطیلی میز به شما کمک می کند تا بهتر تمرکز کنید.

دایره: میز های دایره ای شکل برای ایده پردازی و شکوفایی خلاقیت مناسب هستند.  آن ها همچنین برای جلسات گروهی کاربردی ترند.

انحنا دار: اگر حضور افراد دیگر حواس تان را پرت می کنند و نمی توانید تمرکز کنید، پیشنهاد هوشمندانه فنگ شویی میز کار این است که، میزتان را به شکل های انحنا دار تغییر دهید. وقتی که در قسمت مقعر میز و در داخل انحنای میز می نشینید، بیشتر می توانید متمرکز شوید. ناحیه محدب میز شما را از اینکه افراد زیاد به شما نزدیک شوند حفظ خواهد کرد.

 • فنگ شویی جنس میز:

چوب: میز هایی که از چوب تهیه شده اند محکم،توپر و سفت، حمایتگر، قابل اعتماد و نیز با کارایی طولانی مدت هستند. اولین پیشنهاد فنگ شویی میز کار برای اکثر افراد با شغل های مختلف میز چوبی است.

فلز: میز های فلزی تیز و نافذ هستند. آن ها انرژی فکری و تمرکز بسیاری را فراهم می کنند اما هم چنین می توانند بدن را از انرژی تخلیه کنند.

شیشه: میز شیشه ای بسیار افشاگر است، به این معنی که هیچ چیزی برای پنهان کردن ندارد. اما با این وجود انرژی بسیار سریع از میز شیشه ای عبور می کند. مطمئن شوید که این جریان سریع انرژی را با لوازم جانبی نظیر وسایل چوبی یا گیاهان  کاهش دهید. میز های شیشه ای می تواند برای فروشنده ها که می خواهند به خریدار نشان دهند که با او راحت و صمیمی هستند، بسیار مناسب است.

لمینت (ورقه- ورقه ای): میزهای ساخته شده از مواد ورقه ورقه وانیلی(چوب وانیل) هستند، این میزها معمولاً خنثی هستند و هیچ انرژی مثبت یا منفی را ایجاد نمی کنند.

 • رنگ های میز:

سیاه: یک میز سیاه رنگ، انرژی را به سمت داخل جذب می کند که باعث کمک به قدرت تفکر و تامل می شود و فرصت هایی را برای شخص می آفریند.

قهوه ای: میز قهوه ای بدن را استوار و مقاوم می کند اما به ذهن انرژی نمی بخشد.

خاکستری یا متالیک: این رنگ به شما قدرت تمرکز و توجه بیشتری می دهد اما باعث تحلیل قدرت فزیکی بدن تان می شود.

سبز: رنگ برای تعادل ذهن و بدن مفید است. هم چنین اگر پروژه هایی دارید که مدت زمان زیادی به طول می انجامند، سبز برای شما کار آمد است.

تن رنگهای خاکی: رنگ های خاکی ملایم تمرکز ذهنی شما را افزایش می دهد و جسم شما را کمتر از خاکستری از انرژی تخلیه می کند.

رنگ های روشن: این رنگ ها مثل زرد، نارنجی و صورتی توجه بسیاری را به خود جلب می کنند اما ما بدن و ذهن بی قرار می کند. این گونه رنگ ها را در مکان های خاصی مثل میز های پذیرش توصیه می شود.

تن رنگ های چوب: رنگ های چوب باعث قدرت و ثبات در بدن می شود. استفاده از رنگ های روشن تر چوب به انرژی ذهنی شما کمک می کنند . رنگ درختان کاج، زبان گنجشک، بلوط و توس وقتی که با مقدارمناسب از سفیدی کاغذ در تضاد باشند،  باعث کاهش فشار بصری می شود.

 • راهکار های دیگر فنگ شویی میز کار:

تناسب: مطمئن شوید که اندازه ی میز و مقدار فضایی که برای کارتان به آن نیاز دارید، با هم تناسب دارند. مثلا، اگر حوزه ی کاری شما در زمینه ی ثبت اطلاعات است، شما میزی به اندازه ی یک معمار که برای طراحی باید میزی بزرگ داشته باشد، نیاز ندارید. مطمئن شوید که می توانید به همه چیز دسترسی داشته باشید و در عین حال میزتان عاری از درهم ریختگی باشد.

پایه های محکم: میز ها باید پایه های قوی که از مواد مستحکمی ساخته شده اند، داشته باشند. پایه ها اساس میز و هم چنین پایه های شغل و مسیر زندگی شما هستند.

پنل پوشاننده: ما معمولا پیشنهاد می دهیم که اطراف میز پوشیده باشد به طوری که که کسی پاهای شما را در پشت میز نبیند. این کار به خاطر مرز هایی که به وجود می آورد، امنیت شما را تأمین می کند. هر چند، میزی که جلوی آن باز است، ممکن است صمیمانه تر به نظر برسد و به دیگران اجازه  دهد که راحت تر به شما نزدیک بشوند، مگر اینکه شما در قسمت منابع انسانی کار کنید یا کاملا نقش رهبری داشته باشید. در غیر اینصورت توصیه همیشگی میز با پنل پوشاننده است.

فضا را مثبت نگه دارید: در فنگ شویی میز کار مهم است که سعی کیند روی میز و دفتر کار تان وسایلی باشد که برای تان انرژی بخش و برانگیزاننده باشد.

اکنون زمان آن رسیده که با استفاده از فنگ شویی میز کار، حرفه و کار خود را بهبود ببخشید و شاهد پیشرفت در همه ابعاد زندگی خود باشید.

مترجم: پریسا محقق مطلق

این متن گزیده ای از How to Feng Shui Your Desk می باشد.

Tags
3 نظرات
 1. فاطمه

  هیچ وقت فکر نمی کردم چیدمان میز کار این قدر اصول داشته باشه! خیلی ممنون بابت این مطلب. برای من مفید بود و جالب ترین قسمتش برام بخش های باگوا بود!

 2. فاطمه

  هیچ وقت فکر نمی کردم چیدمان میز کار این همه اصول داشته باشه! از همه بیشتر از قسمت بگوا خوشم اومد و استفاده کردم. خیلی ممنون بابت این مطلب مفید

 3. نرگس عسکری

  از اینکه دیدگاه تون رو با ما در میان گذاشتید سپاسگزارم

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *