UA-129346161-2ایده هایی برای دکوراسیون بهاره – لوتوس آذین

ایده هایی برای دکوراسیون بهاره

آوریل, 2018 بدون نظر دکوراسیون

بهار از راه رسیده و جنب و جوش تازه ای در روح جان طبیعت ریخته همه چیز نو و تازه شده و نرمی و سبکی و شکوفایی را نوید میدهد، زمان آن فرا رسیده که پارچه های سنگین و لوازم تیره خانه را کنار بگذاریم و با دکوراسیون بهاره چهره ای روشن تر برای خانه ایجاد کنیم. در این مطلب ایده هایی برای دکوراسیون بهاره آورده ایم. گاهی می توان با کارهایی ساده تغییراتی چشمگیر ایجاد کرد. با ما همراه باشید…

  •  استفاده  از رنگ های روشن

رنگ شاد در دکوراسیون بهاره

بهار فصل تولد دوباره و تجدید حیات در طبیعت است، پس شما هم با طراحی دکوراسیون بهاره به استقبال این شکوفایی بروید. به این صورت که برخی از رنگ های تیره را که در فصل زمستان برای تان حس گرمی به همراه داشتند، تغییر دهید و رنگ های شاداب تر و روشن تری را جایگزین آن ها کنید.

هر جا که برایتان ممکن است، از رنگ های روشن به جای رنگ های قهوه ای، مشکی استفاده کنید. می توانید با افزودن تابلوهایی با تم بهاره این رنگها را به دکور خود بیاورید.

  • گل ها

گل در دکوراسیون بهاره

از گل ها برای طراوت بخشیدن به سکون و سادگی فضاها و اتاق ها بهره ببرید. لزومی ندارد که  نوع یا رنگ خاصی داشته باشند. هر گلی در هر حال برای محیط  نشاط آور است. هم چنین شما به مقدار زیادی گل احتیاج ندارید. حتی چند شاخه بر روی میز، شومینه یا در کنار پنجره تفاوت زیادی را برایتان ایجاد خواهد کرد. مطلب بسیار جالب در مورد گل ها این است که همه ی رنگ ها و ترکیب های زیبا و چشم نواز هستند، پس این یک راه عالی است تا بتوانید رنگ هایی را که به طور معمول کنار هم قرار نمی دهید، با هم همراه کنید و دکوراسیون بهاره اتان را زیباتر کنید.

 

  • پارچه های روشن تر

پارچه های روشن در دکوراسیون بهاره

پتو های کلفتی را که برای فصل زمستان بیرون آورده بودید، جمع کنید. پشم، خز یا سایر بافت های زمستانه باید دوباره تا شروع فصل سرما جمع شوند. آن ها را با پارچه های سبک تر و رنگ های روشن تر با طرح های جالب، جایگزین کنید. این کار را می توانید برای کوسن ها، پارچه های اطراف پنجره و حتی روکش مبل ها هم بکنید.

  • روکش آباژورها را تغییر دهید.

آباژور های بهاره

یک راه بسیار ساده اما موثر برای داشتن دکوراسیون بهاره، تغییر آباژور و چراغهای دیواری است، چراغ  های رومیزی یا دیواری یا حتی حباب های لوستر است. لامپ آویز ها را می توان در رنگ ها،طرح ها و اندازه های مختلف تهیه کرد. و به آسانی می توان موردی را که متناسب فضای شما باشد، پیدا کرد.

هم چنین اگر می خواهید تغییر بیشتری ایجاد کنید، می توانید از اطراف، بالا و پایین آویز ها را با ربانی به رنگ دلخواه تان تزیین کنید. برای این کار تنها چند دقیقه زمان و یک نوار پارچه ای لازم است.

 

  • خانه یا اتاق خود را رنگ کنید.

دیوار بهاری

اگر برایتان امکان داشته باشد، این که بتوانید در یک آخر هفته دست به رنگ زدن اتاق تان بزنید و آن را کاملا جدید یا اندکی روشن تر از رنگ فعلی تان کنید، تغییری بسیار چشم گیر خواهد بود. و اگر رنگ جدید باب میل تان نباشد، می توانید  آن را دوباره تغییر دهید.

می توانید فقط یک دیوار را رنگ کنید.

 

  • پرده ها را عوض کنید.

پرده بهاره

این که پنجره ها در چه نمایی باشند، تاثیر زیادی بر محیط خواهد گذاشت. پس در بهار پرده های سنگین  زمستانه را با پرده هایی سبک و رنگارنگ عوض کنید. پرده های آماده و دوخت شده را می توان با هزینه ای بسیار کم تهیه کرد پس تغییر پرده ها هزینه ی زیادی برای تان به همراه نخواهد داشت. البته قطعا اگر پرده ای بسیار اختصاصی و سفارشی بخواهید می توانید با هزینه ی بیشتر، پرده ای  مناسب تر داشته باشید. می توانید والن با پارچه رویی پرده را عوض کنید.

  • لوازم تزیینی تان را تغییر دهید.

تعدادی از وسایل اضافی را که تنها فضا را اشغال می کنند، جمع کنید. قفسه  های کتاب را نورپردازی کنید و میز قهوه و شومینه ی خود را تا جای ممکن خلوت نگه دارید. سعی کنید برخی از وسایل سنگین مثل قفسه های چوبی تیره و شمعدان های برنجی را با جام های شیشه ای و لوازمی با رنگ های ملایم جایگزین کنید.

اگر در دکور خود از شمع استفاده می کنید، شمع های رنگ روشن را جایگزین نمایید.

دستگیره های درب ها، کابینت ها و پنجره ها، قاب اطراف سوییچ ها و را تمیز و کنید و با روکشهایی با پارچه های روشن یپوشانید.

برای دیدن نمونه هایی از ایده های دکوراتیو اینجا کلیک کنید.

Tags

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *