ایده هایی برای انتخاب پرده

اکتبر, 2017 بدون نظر دکوراسیون منزل

بدون شک پرده ها در هر دکوراسیون و محیطی از ارکان مهم چیدمان و دکوراسیون محسوب می شوند. از نظر دکوراتیو پرده طرح، رنگ و بافت جدیدی را به خانه می دهد و می توان به کمک آن میزان و شدت ورود نور طبیعی را به منزل کنترل کرد. و همچنین با پرده می توان در فصول سرد سال از ورود سرما و خروج گرما جلوگیری کرد. علاوه بر اینها تأثیری که زیبایی و وقار پرده برا ارزش دکوراسیو می گذارد، مقوله ای مفصل است. به همین جهت است که پرده، تا حد زیادی به ارتقای کیفیت و شرایط داخلی منازل کمک می کند و فقدان آن؛ به طور معمول توصیه نمی شود. در ادامه ایده های مفیدی در خصوص پرده و نحوه انتخاب و استفاده از پرده در دکوراسیون مطرح شده که توجه شما را به آن جلب می کنیم.

  • در بسیاری از خانه ها پرده صرفاً یک پوشش پنجره، تنظیم کننده نور و عامل کنترل ورود و خروج گرما و سرما به حساب می آید که ذهینیت درستی نیست. در واقع می باید به پرده فراتر از اینها نگریست و با انتخابی درست و به یاری خلاقیت و حوصله، از آن عنصری در خور توجه و زیبا ساخت. برای این منظور لازم نیست اقدامی خارق العاده و غیر عادی انجام داد. فقط کافی است برای پرده منزل خود پارچه ای با طرح و الگوی چشم گیر و کمی جسورانه تر از پرده ای در حد متعارف انتخاب کنید. پس از آن به روش هوشمندانه ای، همان پارچه را در یک عنصر دیگر مثل کوسن یا کلاهک آباژور به نمایش بگذارید تا به سادگی، یک انسجام قدرتمند و گیرا در دکوراسیون منزل ایجاد کرده باشید.

  • یکی از ایده های برجسته در مورد پرده به عنوان قسمت مهمی از دکوراسیون انتخاب پارچه ای با طراحی بارز و دارای کنتراست قوی است. این ایده به خصوص در دکوراسیون مکان هایی که دکوراسیون خنثی و تک رنگ دارند، بسیار مناسب است. زیرا با قدرت فضا را از بی روحی و سردی دور می کند و به آن روح می بخشد. قبل از انتخاب طرح پرده ابتدا به ابعاد محیط توجه کنید، سپس به عادات و تمایلات خود برای میزان باز و بسته نگه داشتن پرده توجه کنید. مثلاٌ اگر عادت دارید هر روز از صبح تا غروب پرده را کنار بکشید، عملاٌ در طول روز قادر به دیدن طرح و الگوی آن نخواهید بود. برای این مسئله راه حل این است که، از تلفیق و ترکیب پرده ای با طرح بارز و چشمگیر توام با یک شید برای پوشش پنجره استفاده کرد. زیرا در این صورت راحت تر می توان به تنظیم و کنترل نور ورودی پرداخت و تمام بار مسئولیت روشنایی محیط بر دوش پرده قرار نمی گیرد. لذا می توان به میزان دلخواه میزان نور ورودی به منزل را تنظیم کرد و طرح و الگویی متمایز را در دکوراسیون به نمایش گذاشت.

  • به غیر از پوشش پنجره ها از پرده می توان برای کارهای دیگر نیز استفاده کرد. یکی از این کاربردها تفکیک فضای باز بین دو قسمت از یک محیط است. روش ها و ایده های فراوانی برای تفکیک فضا وجود دارد اما یکی از شاعرانه ترین روشها استفاده از پرده بین دو قسمت از فضاست. استفاده از پرده برای منفک کردن فضا ایده ای مفید است، زیرا در مواقع نیاز به صورت کامل و با پوشش دهی بسیار عالی صورت می گیرد و در مواقعی که نیاز نیست می توان پرده را کنار کشید. این روش از لحاظ اقتصادی هم مقرون به صرفه است. هر چند باید توجه داشت که پرده عایق صوتی و حرارتی مناسبی محسوب نمی شود.

  • باید توجه داشت که برای پنجره هایی بلند و کشیده و کم عرض که از کف تا نزدیکی سقف امتداد دارند، بهترین گزینه؛ پرده ای با یک پارچه ساده و بدون طرح با رنگی تیره است. به این صورت به زیبایی، پنجره های کشیده و کم عرض قاب گرفته می شوند و با طرحی زیبا آنها را می پوشانیم.

  • اگر فضایی با پنجره سراسری دارید و در حققت کل دیوار آن شیشه ای است، یکی از جذاب ترین و رویایی ترین ایده ها این است که، از پرده حریر، سفید و پرچین برای پوشش کل پنجره استفاده کنید. به یاد داشته باشید نه تنها برای این وضعیت، بلکه به طور کلی یکی از ایده های همیشگی و بسیار شیک و خوشایند برای پرده؛ انتخاب پارچه حریر است.

  • اگر به دنبال راهی مناسب و بی دردسر برای وارد کردن رنگی جدید یا متمایز و دلخواه برای دکوراسیون منزلتان هستید، یکی از راههای آن انتخاب رنگ مورد نظر برای پرده تان است. بدون نگرانی از نتایج بعدی و با بودجه ای اندک می توانید در دکوراسیون داخلی منزلتان تنوع ایجاد کنید.

  • یکی دیگر از ایده های کاربردی و در عین حال زیبا برای پرده؛ تدارک پرده ای دو لایه که لایه رویی از پارچه ای ضخیم تر، رنگی و طرح دار و لایه زیرین از پارچه ای لطیف و سبک مانند حریر باشد، است. پرده های دو لایه به دلیل جنبه ترکیبی و لایه بندی شده خود، جلوه ای زیبا و دکوراتیوی به دکوراسیون داخلی می بخشند و حضوری موثر و پر رنگ در محیط دارند.

Tags

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *