دکوراسیون مدرن

اکتبر, 2017 بدون نظر سبک شناسی دکوراسیون داخلی

در اتاق های نشیمن مدرن علاوه بر اینکه به عنصر زیبایی توجه می شود، اتاقهایی کاربردی و چند منظوره هستند. این اتاق های پر رفت و آمد امروزه به مکانی برای دور هم جمع شدن افراد خانواده، استراحت و تماشای تلوزیون تبدیل شده اند. چیدمان مناسب و زیبای مبلمان که از لازمه های طراحی و دکوراسیون سبک مدرن است، راحتی و کارایی را در آپارتمان های کوچک و خانه های بزرگ فراهم می آورد. در ادامه به نکاتی که در چیدمان مدرن اهمیت دارند خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

  • چیدمان و قرار گیری مناسب و زیبای مبلمان، اتاق نشیمن را به فضایی گرم و دلپذیر تبدیل می کند. هنگام دکور کردن خانه دقت داشته باشید که مبلمان باید با طراحی اتاق، شومینه، پنجره ها، سقف، در، راهروها، چراغ ها و لوازم تزئینی هماهنگی داشته باشد تا فضای دلپذیر و زیبایی در اتاق شما ایجاد گردد.

  • پیش از خرید مبلمان، حتماً اتاق خود را کامل و دقیق اندازه گیری کنید و طبق آن اندازه ها، مبلمان را انتخاب کنید. کاناپه ای که تهیه می کنید نباید بیش از حد بزرگ باشد در غیر اینصورت اتاق شما بزرگ و جادار به نظر نمی آید. کاناپه ی خیلی کوچک هم مناسب نیست زیرا به راحتی در اتاق گم می شود.

  • در اتاق های باز و یکسره، با قرار دادن یک مبل در گوشه ای از اتاق یا با استفاده از یک میز کنسول مدرن یا یک بوفه، می توان فضاهای مختلف را از هم مجزا کرد. گذاشتن دو کاناپه روبروی هم  نیز سبکی قدیمی  است که در چیدمان به شکل مدرن هم کاربرد دارد. چنین چیدمانی در اتاق هایی با پنجره های بزرگ نیز برای لذت بردن از منظره روبرویی خیلی مناسب است.

  • نشیمن های مدرن با کاناپه های پازلی مدرن، با پارچه های طرح دار و زیبا دکور کنید. بر خلاف چیدمان سنتی که از الگوی متقارن پیروی میکرد، در چیدمان مدرن از چیدمان غیر متعارف با رنگهای شاد و روشن استفاده می شود.

  • چیدمان زیبا و راحت مبلمان، به روشنایی مناسب نیاز دارد. چراغهای رومیزی، علاوه  بر اینکه نور کافی در اتاق را فراهم می کنند و برای چیدمان مدرن مبلمان مناسب هستند؛ برای اتاق؛ دارای جنبه دکوری زیبا و جذابی نیز می باشند

  • نحوه چیدمان مناسب باید به گونه ای باشد که زیبایی  رنگها و طرح ها به خوبی دیده شود. به عنوان مثال قرار دادن مبلمان بزرگ در گوشه تاریک اتاق باعث می شود تا فضای اتاق نشیمن کوچک نشان داده شود و ار جدابیت آن کاسته شود. به یاد داشته باشید که دکوراسیون مناسب لوازم خانه در اتاق با توجه به نور طبیعی، کمک می کند تا زیبایی طراحی اتاق، طرح پارچه مبلمان و ترکیب رنگ های دو چندان به چشم آید.

  • کشیدن یک طرح اولیه از چینش مبلمان خانه، به شما کمک می کند تا بتوانید فضایی جذاب تر و راحت تر در اتاق نشیمن ایجاد کنید. نحوه چیدمان مبلمان، به نوعی نشان دهنده سبک دکوراسیون و در نتبجه شیوه زندگی هر شخص می باشد.

  • بررسی و مشاهده چند تصویر و نمونه از چیدمان های مختلف به شما کمک می کند تا بهترین و مناسب ترین چیدمان را برای مبلمان خانه خود انتخاب کنید. همچنین استفاده از تمام امکانات اتاق و توجه کردن به بخش های مختلف آن، باعث می شود فضایی زیبا و مدرن در اتاق نشیمن خود به وجود آورید.
Tags

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *