سپتامبر, 2017 بدون نظر دکوراسیون منزل

گیاهان آپارتمانی زیبا و با طراوت عنصر بسیار مهمی در چیدمان ودکوراسیون منزل محسوب می شوند که می توانند علاوه بر شادابی و انرژی مثبت کیفیت زندگی ما را هم بالا ببرند. در این مطلب به موضوع گل و گیاه و مهمترین دلایل استفاده آنها در دکوراسیون و چیدمان منزل خواهیم پرداخت..

یکی از کاربردهای جذاب و تاثیرگذار گیاهان، در تقسیم بندی و تفکیک فصاها در خانه است. در معماری خانه های امروزی استفاده از پلانهای باز بسیار رایج شده است و در هر خانه ای با هر متراژی که باشد به طور معمول مرزهای بین فضاهای مختلف تا حد امکان برداشته شده است و تفکیک و تقسیم بندی بین فضاها معمولاً به عهده خود صاحبخانه است. به همین دلیل برای تفکیک کردن فضاها باید از ایده های متنوعی استفاده کرد، یکی از متفاوت ترین و جذاب ترین راهها برای تفکیک فضای باز به دو قسمت، از طریق گلهای آپارتمانی و یا درختچه طبیعی میسر می شود. با این روش میتوان بدون آنکه سنگینی بصری ایجاد شود دو قسمت را از هم جدا کرد. یک درختچه هر چقدر هم که در مقیاس و اندازه بزرگ باشد باز چیزی از لطافتش کم نمی شود.

از دیگر کاربردهای گیاهان در زندگیهای امروز زنده کردن و روح دادن به کنج های خالی و مرده خانه است. ممکن است در هر خانه ای کنج های خالی و سرد وجود داشته باشد که ندانیم آنها را چگونه پر کنیم. یکی از بهترین و مفیدترین ایده ها برای پر کردن این کنج ها می تواند استفاده از گیاهان آپارتمانی بزرگ باشد. با این کار نه تنها به فضای کنج جان و روح داده می شودبلکه به کل محیط روح شادابی و سرزندگی دمیده می شود و جلوه و احساس زیبایی خوبی در خانه ایجاد خواهد کرد.

یکی دیگر از فواید استفاده از گیاهان ایجاد لطافت بصری در فضای خانه است. به این معنی که گیاهان باعث می شوند که شاخصه های معماری سخت و خشک محیط تلطیف شوند و احساس آن متعادل گردد. گاهی هیچ چیز مانند عناصر طبیعی نمی تواند این خدمت را به ما بکنند. در مکانهایی که تماماً از مواد صنعتی و سخت و خشن ساخته شده به شدت کمبود عناصر طبیعی و لطیف حس خواهد شد. استفاده از چند گلدان طبیعی و زیبا این نقیضه را جبران خواهد کرد و تعادلی خوشایند به فضا خواهد داد.

گاهی یک گیاه آپارتمانی، ممکن است از نظر ظاهری به حدی زیبا و جذاب و دل انگیز باشد که به عنوان بزرگترین عنصر دکوراتیو در خانه خودنمایی کند و حتی نقطه کانونی در دکوراسیون محسوب شود و چه چیز بهتر از اینکه یک شاهکار طبیعی و زنده مانند یک گیاه سبز و شاداب نقطه کانونی در دکوراسیون باشد؟

در مواردی نیز از گیاهان برای ایجاد تعادل وزنی و بصری در فضا استفاده می شود. فرض کنید از یک بوفه و یا میزی کلکسیونی پر از عناصر ظریف در یک سوی اتاق نشیمن استفاده کرده اید و سمت مقابل آن در سمت دیگر خانه شی قابل توجهی دیده نمی شود. در اینصورت برای ایجاد تعادل وزنی و بصری در محیط بهتر است از یک درختچه بزرگ و مرتفع طبیعی، در سمت دیگر اتاق استفاده شود.

گیاهان عناصر موثر و مهمی در زندگی روزمره ما هستند که روح شادابی را در زندگی ما جاری می کنند. پیشنهاد می شود که در چیدمان دکوراسیون منزل حتماً از گیاهان استفاده شود.

Tags

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *