راز های مدیریت فضا

اکتبر, 2017 بدون نظر دکوراسیون منزل

5 راه برای این که چیدمان اتاق نشیمن تان را دوست بدارید!

هنگامی که به یک مکان جدید نقل مکان می کنیم، یکی از اولین دغدغه هایی که با آن مواجه هستیم این است که؛ آیا اثاثیه ما در جای مناسبی قرار گرفته اند، و به چه سمتی باید چیدمان اتاق را سوق دهیم؟ چگونه فضایی متعادل و زیبا خلق کنیم و در عین حال دکوراسیون ما آرام بخش و شاد باشد، در ادامه با چند عامل موثر در دکوراسیون اتاف نشیمن آشنا خواهیم شد.

 

تعادل:

تصور کنید که چه قدر عجیب خواهد بود که همه ی مبلمان را در یک سوی اتاق بچینید،  و در سمت دیگر اتاق فضای وسیعی خالی بماند. سالن را به بخش هایی تقسیم نمایید و اطمینان حاصل کنید که اثاثیه به صورت یکسان در همه نقاط پخش شده اند.

کاربرد:

سالن نشیمن شما می تواند در نهایت زیبایی باشد اما اگر قادر نباشید که محلی را برای قرار دادن لیوان آب خود بیابید، یا مجبور باشید گردن خود را برای تماشای تلویزیون بچرخانید (اگر هر شب دیوانه ی تماشای سریال محبوب خود هستید). پس این وضعیت، مناسب شما نیست. از خود بپرسید آیا وسایل دقیقا برای همانی که لازم است، کارایی دارند؟ آیا من دید کامل بر سوپر استار سریال محبوب خود دارم؟!

 

تقارن:

چیدمان قرینه وسایل در هر دو سمت یک محور تقارن فرضی (مثلا شومینه یا یک کاناپه) راه مناسبی است تا چشم شما حس خوشایندی پیدا کند! این روش، شیوه ای دلپذیر و ساده برای چینش وسایل، حتی هنگامی که آنها به خوبی با هم جفت نمی شوند، است.

جریان رفت و آمد:

اگر مجبور هستید که 360 درجه دور کاناپه راه بروید تا به آشپزخانه برسید، چینش اثاث شما کارآمد نیست. راه های ساده ای را در سالن ایجاد نمایید که راحت به هر جایی دسترسی داشته باشید. و در همین حال، در برابر انگیزه ای که شما را بر می انگیزد تا همه چیز را در کنار دیوار و در کنج ها قرار دهید، مقاومت نمایید! این حالت تنها فضای مرده ی غریبی را در وسط سالن می آفریند که زیاد هم دلپذیر نیست.

نقطه ی کانونی:

اگر پوستر قاب شده ای  دارید که برای شما عزیز است و می خواهید در هر سمتی متوجه آن باشید، پس مطمئن شوید که جهت وسایل تان به گونه ای است که به خوبی می توانید از آن پوستر محبوب تجلیل کنید! هنگامی که در سالن می نشینید، آیا پشت به آن هستید یا این که در رو به روی شما  و نقطه ی مرکزی، همان طور که می خواستید، قرار دارد؟

برگرفته از سایت www.apartmenttherapy.com ترجمه پریسا محقق مطلق

Tags

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *