سپتامبر, 2017 بدون نظر دکوراسیون مغازه

ویترین مغازه ها ارتباط مستقیمی با میزان فروش دارد، چرا که ویترین مغازه اولین نقطه برخورد خریداران با مغازه است و باید در همان نگاه اول یک ارتباط قوی بین مخاطبان و مغازه ایجاد کند. یک طرح و دکوراسیون خوب می‌تواند مشتری را به سمت مغازه شما جذب کند و یک چیدمان غیر حرفه ای ویترین با رنگ‎بندی نادرست می‌تواند مشتری را از مغازه دور کند. طراحی دکوراسیون ویترین یک مغازه اگر به صورت استاندارد و حرفه ای طراحی و اجرا شود قطعا تاثیر مستقیم بر میزان جلب مشتری و فروش مغازه خواهد داشت. به همین دلیل این بار به سراغ ویترین مغازه‌ها رفته ایم و نکات مهمی را که برای داشتن یک ویترین مغازه کارآمد لازم است را مورد بررسی قرار میدهیم.

وضوح و شفافیت در طراحی ویترین مغازه

همان‌طور که اشاره شد ویترین مغازه‌ پل ارتباطی مشتریان و مغازه است و هر چه این پل ارتباطی ، واضح و شفاف‌تر و با مبانی زیبایی‎شناسانه همخوانی داشته باشد، تاثیر مثبت‌ تری روی مشتریان شما خواهد گذاشت. بهتر است ویترین مغازه‌ پیامی صاف و شفاف را به مشتری القا کند. طراحی و اجرای ویترینی زیبا و در عین حال کاربردی کار دشواری نیست. چیدن جنس‌های داخل مغازه به شکلی خاص و زیبا، می تواند ما را به یک ترکیب خوب و کاربردی برساند، البته از این نکته هم نباید غافل شد که نورپردازی و ترکیب رنگ‌ها نقش به سزایی ور چیدمان ویترین مغازه ایفا می کند

اهمیت رنگ و نور در چیدمان ویترین مغازه

حالا که صحبت از رنگ و نور در چیدمان ویترین مغازه شد، شاید بهتر باشد به این موضو ع اشاره شود که استفاده از رنگ‌بندی مناسب و دکوراسیونی حرفه‌ای و نورپردازی مناسب افراد بیشتری را به سمت ویترین مغازه شما جلب می‌کند. به این موضوع دقت لازم را داشته باشید که هر چقدر هم که کالای شما لوکس باشد اما اگر رنگ‎بندی محیط شما و نوردهی آن مناسب نباشد شاید نتواند آن چنان که شما باید جلوه و نمای لازم را به مشتری عرضه کند.

هنرهای مفهومی در طراحی ویترین مغازه

استفاده از هنرهای مفهومی هم می‌تواند به متفاوت شدن طراحی ویترین مغازه شما کمک کند. می توانید با ایجاد مفاهیم انتزاعی در ویترین شما با ایجاد سوال و تحریک حس کنجکاوی مشتری جذابیت بصری ویژه برای ویترین خود ایجاد کنید. همین کار باعث می‌شود تا مخاطبان و مشتریان بیشتری به سمت این مغازه جذب شوند، طراحی چنین ویترینی دشوار نیست، فقط باید برای ارائه مفهوم آن چه که در مغازه دارید راه جدیدتری انتخاب کنید. برای این کار بهتر است کا را به گروه‌های متخصص طراحی ویترین و غرفه‌های نمایشگاهی بسپارید.

تفاوت طراحی ویترین مغازه و طراحی دکوراسیون داخلی منزل

در طراحی داخلی آن هم برای یک مغازه شاید ریزه‎کاری‌هایی که برای طراحی دکوراسیون منزل لازم است را نداشته باشیم اما قطعا با مسائل دیگری رو به رو هستیم. برای یک محیط تجاری مانند مغازه به دلیل حضور طیف وسیع مراجعه‎کنندگان، لازم است در نوع طرحی که استفاده می‌شود دقت لازم صورت گیرد تا در توجه و رضایت مراجعه‌کنندگان تامین شود. بعنوان مثال ایجاد هیجان از طریق شکلها و زنگهای مختلف می تواند تاثیر مثبتی را به بیننده القا کند.

استفاده از اجناس‌ مغازه در ابعاد بزرگ‌تر برای طراحی ویترین

برای اینکه مشتریان‌ بتوانند ارتباط راحت‌تری با مغازه شما برقرار کنند می‌توانید از خود اجناس‌ مغازه در ابعاد بزرگ‌تر استفاده کنید، داشتن ماکت در ابعاد بزرگتر می تواند ایده خوبی برای جلب مشتری باشد.

استفاده از لوازم دکوری منحصربفرد در طراحی ویترین مغازه

برای این که ویترینی منحصربفرد و متفاوت داشته باشید باید منحصربفرد هم فکر و عمل کنید. بعنوان مثال اجناس را روی چرخ فلکی کوچک سوار کنید و یا اجناس را مثل میوه ها درخت به درخت آویزان کنید و یا ایده های جذاب نوستالژی که هر کسی را پشت ویترین مغازه شما میخکوب کند و حتی باعث شود به داخل مغازه بیایند.

ویترین مغازه، به عنوان بهترین رسانه و پل ارتباطی

ویترین مغازه شما می‌تواند پیامی که برای مخاطبان شما مهم و تاثیر گذار است را به آنها منتقل کند. بنابراین می توان با چیدمانی متناسب با مناسبتهای سال ویترین مغازه را جذاب تر بیاراییم به عنوان مثال به مناسبت عید نوروز سمبلهای نوروز را با محصولات مغازه بیاراییم.
ویترین مغازه‌ باید حس کنجکاوی مشتری را برانگیزد
برانگیختن حس کنجکاوی مشتریان‌ هم می‌تواند راهی برای طراحی ویترین مغازه باشد‌. که عاملی است برای جلب توجه مشتری.

تلفیق هنرهای مختلف چیدمان ویترین مغازه

برای طراحی ویترین مغازه‌ها می‌توانید دو یا چند هنر را با هم ترکیب کنید تا به نتیجه بهتری برسید، مثلا هنر نقاشی و هنر طراحی گل آرایی به همراه هنر چیدمان به کار ببرید.

تکرار یک المان یا موضوع در چیدمان مغازه

تکرار یک المان یا نماد ویترین یک مغازه هم می‌تواند راه خوبی برای جلب توجه مشتری باشد، به این شرط که تکرار آزاردهنده و خسته کننده نشود. این تکرارها می‌تواننداز لحاظ محتوا متفاوت هم داشته باشند.

استفاده از اصول فنگ شویی و طراحی نظم

با قرار گیری اجناس درون مغازه در جای مناسب موجب چرخش صحیح انرژی در داخل مغازه شویم و با تکیه بر طراحی نظم دکوراسیونی چشم نواز در مغازه ایجاد کنیم.

استفاده از نمادها و سمبلهای ملی و نوستالژیک

در هر جایی یک سری نمادهای مشترک می تواند یادآور خاطرات جمعی مشترک برای مشتریان باشد که مشتری خواه ناخواه لحظاتی مکث می کند و ممکن است حتی به درون مغازه کشیده شود. بعضی از نوستالژیها حتی بین المللی هستند و از همه اقشار و ملیتها ممکن است به آن جلب شوند.
در نهایت اینکه اگر طراحی دکوراسیون زیبا و جذاب و اصولی باشد. شاهد فروش بیشتری در کسب و کار خود خواهیم بود

Tags

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *