عوامل موثر در چیدمان ویترین فروشگاه

اکتبر, 2017 بدون نظر دکوراسیون مغازه

دکوراسیون چشمگیر و زیبای ویترین فروشگاه باعث می شود تا توجه افراد به سوی آن جلب شود و آنها را ترغیب می کند تا از فروشگاه شما دیدن نمایند. شما با به کار گیری چهار عنصر مهم در دکوراسیون ویترین، تعداد بازدید کنندگان فروشگاه و همچنین فروش محصولات خود را بالا می برید.

محصولات جالب توجه و چشمگیر

از اجناس چشمگیر در ویترین خود استفاده کنید تا مردم نمونه آنچه داخل فروشگاه خواهند دید را پشت ویترین مشاهده کنند. اجناسی را انتخاب کنید که در چند هفته اخیر بیشترین فروش را داشته اند، یا می دانید در آینده نزدیک فروشی خوب و سود بیشتری برایتان خواهد داشت.

عمق

با قرار دادن علامت ها و نمونه ها در سه لایه مختلف، به ویترین خود عمق دهید. ابتدا حروف و علامتها را روی شیشه بچسبانید و یا نقاشی کنید. از این علامتها برای تبلیغ حراج فروشگاه یا برای اعلام اجناس جدید و مورد علاقه مردم استفاده می شود. سپس چند نمونه از اجناس فروشگاه را وسط ویترین قرار دهید. مانکن ها را برای فروش لباس و چند نمونه حجمی مختلف و متنوع دیگر را برای سایر اجناس به خدمت گیرید. اجناس را به گونه ای نشان دهید تا مردم بتوانند به خوبی، خود را با آن یا درون آن تصور کنند. میتوانید پشت ویترین پرده ای نصب کنید. پرده ای ساده  و سفید که علاوه بر اینکه ویترین شما را روشن می کند، توجه همه را نیز به سوی نمونه های شما جلب کند یا یک پرده طرح دار و متناسب نیز  که داستانی را بازگو کرده و به مشتری ها کمک کند تا بدانند کجا و چگونه از محصولات شما استفاده کنند. می توانید در پشت ویترین از پنلی چوبی یا آجری و… استفاده کنید و حسی خاص را به مشتری القا کنید تا جلب محصول شما بشود.

نورپردازی

نورپردازی درست و خوب در ویترین فروشگاه بسیار اهمیت دارد، تا همه نمونه ها به خوبی و وضوح دیده شوند. از انواع مختلف نورپرداری برای برجسته کردن اجناس خود استفاده کنید. نورافکن های نصب شده در پایین و بالای ویترین در جهت برجسته کردن نمونه ها بسیار مفید هستند. مقابل نمونه های اصلی نیز از نورهای تلطیف کننده استفاده کنید تا به آنها عمق دهد، از افتادن سایه اجناس در ویترین جلوگیری کند و پرده پشت ویترین را نیز روشن کند.

تغییر دکوراسیون ویترین

دکوراسیون ویترین خود را دست کم ماهی یکبار تغییر دهید. محصولات جدید را در ویترین نشان دهید تا خسته کننده و تکراری نشوند. حتی اجناس فصلی را در زمانی مناسب درون ویترین فروشگاه قرار دهید تا توجه مردم به سویشان جلب شود. اگر ظاهر ویترین شما با وجود اعمال تغییر، همچنان مشابه و یکسان به نظر می رسد، بهتر است از یک طراح یا هنرمند برای چیدمان آن کمک بگیرید. حتی به برخی شرکتها و سازمانها اجازه دهید تا از گوشه ای از ویترین شما برای تبلیغ امور خیریه استفاده کنند  به این ترتیب حسن نیت خود را به مردم نشان دهید.

Tags

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *