پوشش دیوارها

نوامبر, 2017 بدون نظر دکوراسیون منزل

دﯾوارھا پس زمینه ھای خانه ھستند، با یک طراحی زیبا می توانند فضای خانه را دگرگون کنند و زیبایی خانه را منحصر به فرد کنند. برای پوشش دﯾوار گزﯾنه ھای مختلفی وجود دارد. این گزینه ها عبارت اند از: انواع کاغذدﯾواری، پارچه، رنگ، آﯾنه، مرمرکاری، پوشش ھای الیافی و در نهایت چوب.رنگ دﯾوارھا در دکوراسیون داخلی بسیار تعیین کننده می باشد. برای مثال اگر قصد دارید اجزای مبلمان منزل به چشم بیاید، باﯾد کاری کنید که دﯾوارھای اتاق محوتر به نظر برسند، برای اینکار؛ با استفاده از رنگ ھای خنثی در رنگ آمیزی دﯾوارھا وانجام ﯾک نورپردازی مناسب، می توانید دیوارها را محو تر کنید.

برعکس بالا آن، اگر در پی آن هستید که فضایی رنگی و گرم اﯾجاد کنید، باید به سراغ رنگ ھای تند و گرم بروﯾد.  به این شکل، توجه بصری به سمت دﯾوارھا می رود و از اجزای مبلمان دور می شود.


برای خلق فضایی مدرن، استفاده از رنگ ھای درخشان و پاستلی بسیار مناسب است. آینه کوبی دﯾوارھا ھم (منوط به اینکه شکلی ساده داشته باشد) فضای خانه را مدرن جلوه می دھد.

اگر از طرفدارن سبک کلاسیک ھستید، شاید بهتر باشد از کاغذ دﯾواری ھای طرح دار استفاده کنید. چنانچه خانه تان پر است از اثاثیه و مبلمان، بھتر است دور کاغذ دﯾواری ھای طرح دار و شلوغ و رنگ ھای تند را خط بکشید تا خانه شلوغ تر از آنچه ھست به نظر نیاﯾد. در سبک کلاسیک می توانید از گزینه ھایی مانند: مرمرکاری، پتینه کاری، شانه زنی و استن سیل استفاده کنید.

استفاده از دﯾوارکوب ھای چوبی فضایی بی پیرایه، راحت و روستیک را ایجاد می کند. اگر راحتی و کاربردی بودن فضا براﯾتان مھم است، از دﯾوارکوب ھای چوبی استفاده کنید. یکی از  مزایای استفاده از پوشش چوبی، عاﯾق صوتی بودنشان است.

پوشش الیافی، که اخیراً جای رنگ و کاغذ دﯾواری و پتینه را گرفته، علاوه بر دوام طولانی و تنوع رنگی مزایای دﯾگری ھم دارد: به عنوان مثال: قابلیت اجرای راحت و سریع، قابلیت اجرا روی کلیه سطوح بدون نیاز به زﯾرسازی دقیق، قابلیت انعطاف، پوشاندن معایب سطوح گوناگون و… ازپوشش الیافی می توانید روی تمام سطوحی که از گچ، خاک، سیمان و حتی رنگ تشکیل شده، استفاده کنید. خاصیت دﯾگری که اﯾن پوشش این است که عمر آن، با عمر مفید رنگ برابر است. ضمن اینکه اﯾن پوشش، وزن سبک و قابلیت ترمیم هم دارد. پوشش الیافی ترک نمی خورد و عمر مفیدش بھترﯾن گزﯾنه برای افرادی است که به بوی رنگ حساسیت دارند و در نهایت اینکه آلرژی هم اﯾجاد نمی کند.

اکنون که بیشتر در مورد پوشش دیوارها دانستید، میتوانید متوجه شوید که بهترین گزینه برای خانه شما کدام است. آیا به فکر تغییر رنگ و یا پوشش دیوار منزل خود نیفتاده اید؟

Tags

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *